Ticaret Bakanlığı ve MİT’ten ortak operasyon!

Ticaret Bakanlığı ve Milli İstihbarat Teşkilatı'nın ortaklaşa gerçekleştirdiği operasyon sonucunda, Hatay Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri tarafından bir konteynerde yapılan aramada 1 ton 197 kilogram ağırlığında ve yaklaşık 500 milyon lira değerinde captagon adı verilen uyuşturucu hap ele geçirildi.

Ticaret Bakanlığı ve MİT'ten ortak operasyon!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ticaret Bakanlığı ve Milli İstihbarat Teşkilatı’nın ortaklaşa gerçekleştirdiği operasyon sonucunda, Hatay Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri tarafından bir konteynerde yapılan aramada 1 ton 197 kilogram ağırlığında ve yaklaşık 500 milyon lira değerinde captagon adı verilen uyuşturucu hap ele geçirildi. Ticaret Bakanı Ömer Bolat, operasyonla ilgili açıklamalarını X sosyal medya hesabından yaparak, Gümrük Muhafaza ekiplerinin aralıksız çalışmalarını vurguladı.

Bakan Bolat, “Hatay Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen operasyon neticesinde bir konteynerde bulunan 1 ton 197 kilogram ağırlığında ve yaklaşık 500 milyon lira değerinde captagon cinsi uyuşturucu ele geçirildi. Operasyon, Milli İstihbarat Teşkilatı’mızın katkılarıyla genişletilmiş ve bu bağlamda olayla ilişkili 3 kişi gözaltına alınmıştır. Ticaret Bakanlığı olarak, sadece ülkemizde değil bölgesel anlamda da uyuşturucu ile mücadele konusunda kararlı bir duruş sergiliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bakan Bolat, Gümrük Muhafaza ekiplerinin gösterdiği başarılı operasyon için tebriklerini ileterek, operasyona katkı sağlayan Milli İstihbarat Teşkilatı’na da teşekkür etti. Uyuşturucuyla mücadelenin önemine vurgu yaparak, bu tür operasyonların kaçakçılıkla mücadeledeki kararlılık göstergesi olduğunu belirtti.

Haber Merkezi

Ticaret Bakanlığı ve MİT’ten ortak operasyon!

Yorumlar kapalı.