Torbalı’da Özbey Mahallesi’ne eczane açıldı

Kırsal mahallelerden biri olmasına rağmen oldukça yoğun nüfusa sahip olan Özbey’e eczane açılması, mahalle sakinleri tarafından sevinçle karşılandı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bütünşehir yasasından önce köy statüsünde olan Özbey Mahallesi’ne eczane açıldı. Torbalı’da ilk kez bir köye eczane açılmış oldu. Kırsal mahallelerden biri olmasına rağmen oldukça yoğun nüfusa sahip olan Özbey’e eczane açılması, mahalle sakinleri tarafından sevinçle karşılandı. Özbey Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar, artık ilaç almak için ilçe merkezine gitmek durumunda kalmayacak. Daha önce Özbey’e sağlık ocağı da açılmış ve vatandaşlar için büyük kolaylık sağlanmıştı.

KOLAYLIK SAĞLAYACAK

Torbalı Belediyesi tarafından sağlık ocağı kazandırılan Özbey Mahallesi’ne genç eczacı Muhammet Fatih Kalkan tarafından eczane açıldı. 3 yıl önce mezun olan genç isim tarafından açılan Özbey Eczanesi sayesinde Özbey, Yeniköy, Ahmetli ve Kaplancık Mahallesi’nde yaşayan toplam 15 bin civarında vatandaş artık ilaç almak için ilçeye gelmek durumunda kalmayacak. Dana önce en ufak bir ağrı kesici için ilçe merkezine gelmek zorunda kalan bölge sakinleri böylelikle kendi mahallelerinde ilaç alma kolaylığı yaşayacak. Eczane saat 08.30- 19.00 saatleri arasında açık olacak.

MUHTAR TEŞEKKÜR ETTİ

Eczanenin açılmasından dolayı büyük mutluluk yaşadıklarını ifade eden Özbey Muhtarı Şemsettin Kanza, “İzmir’den genç bir kardeşimiz, Özbey’imize sağlık yatırımı yaptı. Eczane sayesinde ilaç almak için ilçe merkezine gitmekten kurtulduk. Mahallemize ve bölge halkımıza hayırlı uğurlu olsun. Eczacı arkadaşımıza teşekkür” dedi.

HABER MERKEZİ

Torbalı’da Özbey Mahallesi’ne eczane açıldı

Yorumlar kapalı.