Örnek Resim

Yangın söndürme uçağı Bafa Gölü’ne sert indi

Sıcak hava dalgasının etkili olduğu batı bölgelerden bugün art arda orman yangını haberleri geldi. Muğla, Balıkesir, Denizli, Aydın ve Manisa’daki 6 noktada başlayan orman yangınlarına ekipler havadan ve karadan müdahale ediyor. Aydın’daki müdahale sırasında amfibik uçak Bafa Gölü’ne sert iniş yaptı. İhbar üzerine ekipler kurtarma çalışması başlattı

Yangın söndürme uçağı Bafa Gölü'ne sert indi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Muğla, Balıkesir, Denizli, Aydın ve Manisa’da 6 noktada çıkan orman yangınlarına havadan ve karadan müdahale ediliyor. Didim’deki orman yangınına müdahale eden uçaklardan biri kazaya uğradı ve Bafa Gölü’ne sert iniş yaptı. Kalkamayan uçak, batmaya başladı. İhbar üzerine bölgeye gelen ekipler, uçağı kurtarma çalışmalarına başladı.

DİDİM’DE MAKİLİK ALANDA YANGIN       

Aydın’ın Didim ilçesinde zirai ve makilik alanda çıkan yangını söndürme çalışmaları sürüyor. Yangın, Akyeniköy Mahallesi’nde öğle saatlerinde  meydana geldi. Zirai ve makilik alanda henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Bölgede etkili olan rüzgarla birlikte yayılan yangını fark eden vatandaşlar 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi. İhbar üzerine bölgeye itfaiye ve orman ekipleri sevk edildi.

MÜDAHALE UÇAĞI, GÖLE SERT İNİŞ YAPTI

Didim’deki yangına müdahale sırasında bir de kaza yaşandı. Alevlere müdahale eden amfibik uçak, Bafa Gölü’ne sert iniş yaptı. Kalkış yapamadığı belirtilen uçağın su almaya başladığı öğrenildi. İhbar üzerine ekipler bölgeye sevk edildi.

MİLAS’TA ORMAN YANGINI

Muğla’nın Milas’ta ilçesinde de yangın çıktı. Kısırlar Mahallesi’ndeki ormanda, saat 14.00 sıralarında yangın çıktı. Bölgeden yükselen dumanları görenler, 112 Acil Çağrı Merkezi’ne ihbarda bulundu.

14 HANE TEDBİR AMAÇLI BOŞALTILIYOR

İhbarla bölgeye çok sayıda ekip sevk edildi. Ekiplerin, alevlere havadan ve karadan müdahalesi devam ediyor. Muğla Valisi İdris Akbıyık, kendisinin de yangın bölgesine hareket ettiğini söyledi. Yangına hava ve karadan müdahalenin devam ettiğini dile getiren Akbıyık, “Kısırlar Mahallesi’nde 14 haneyi tedbir amaçlı boşalttık. Ekiplerimiz yangını kontrol altına almak için çalışmalarını sürdürüyor.” dedi.

MENTEŞE’DE ORMAN YANGINI

Muğla’da Menteşe ilçesine bağlı Gazeller Mahallesi’nde kızılçam ağaçlarıyla çevrili ormanda, saat 12.30 sıralarında yangın çıktı. Bölgeden yükselen dumanları görenler, 112 Acil Çağrı Merkezi’ne ihbarda bulundu. Bölgeye Muğla Orman Bölge Müdürlüğü’ne ait 6 uçak, 5 helikopter, 12 arazöz, 8 su ikmal aracı ile çok sayıda personel sevk edildi. Rüzgarın da etkisiyle Denizli sınırına geçen yangının kontrol altına alınması için havadan ve karadan müdahale sürüyor.

BALIKESİR’DE ORMAN YANGINI

Balıkesir’in İvrindi ilçesinde çıkan orman yangınının kontrol altına alınmasına çalışılıyor. İlçeye bağlı kırsal Kınık Mahallesi yakınındaki ormanlık alanda henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı. İhbar üzerine yangının etkili olduğu alana Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri sevk edildi. Havadan ve karadan müdahale başlatan ekipler, yangını kontrol altına almak için çalışmalarını sürdürüyor.

DENİZLİ’DE ORMAN YANGINI

Denizli’nin Babadağ ilçesinde çıkan orman yangınına karadan ve havadan müdahale ediliyor. Yeniköy Mahallesi yakınlarındaki ormanlık alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. İhbar üzerine bölgeye Denizli Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri sevk edildi. Havadan ve karadan müdahale başlatan ekipler, yangını kontrol altına almak için çalışmalarını sürdürüyor.

MANİSA’DA ORMAN YANGINI

Manisa’nın Şehzadeler ilçesinde çıkan orman yangınına havadan ve karadan müdahale başlatıldı. Kalemli Mahallesi’ndeki ormanlık alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Alevler, rüzgarın etkisiyle geniş alana yayıldı.İhbar üzerine bölgeye İzmir Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri ve Manisa Büyükşehir Belediyesi itfaiyesi sevk edildi. Yangına, 1 helikopter, 18 arazöz, 10 su tankeri, 3 dozer, 6 itfaiye aracıyla müdahale sürüyor. Mahalle sakinleri de söndürme çalışmalarına destek veriyor.

HABER MERKEZİ

 

Yangın söndürme uçağı Bafa Gölü’ne sert indi

Yorumlar kapalı.

Örnek Resim
Örnek Resim