Örnek Resim
Devrim Kasap

MEMNUNİYET

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hayata ve yaşama dair ne varsa bir bir sorguluyorum şimdi. Bütün iyi niyetlerimi sual ediyorum. Nerde hata yaptım ya da neden bu kadar iyi niyetli davrandım diye. Her zaman doğru algılayıp doğru davranmaya çalıştım acaba hata yaptığım kısım bu muydu? Ya da yaptığımız şey hata mı?

Bunları sorgulamalı mıyız? Ya da ya boş ver olan olmuş biten bitmiş giden gitmiş mi demeliyiz? Sorular sorular sorular.  Ne demişti İngiliz şair Thomas Gray “cehalet mutluluktur”. Gerçekten öyle mi acaba. Hiçbir şeyden habersiz öylecene yaşamak mutluluk getirir mi ki? Ya da her şeyin farkında olmak mutsuzluk kaynağı mıdır? Sorular sormak öğrenmek bilmek mutsuzluk mu getirir insana.      Ya da hep yanlış sorgulamalar mı yaptık hayatta.

İnsanlar öldürür bizi, paramparça ederler ve arkanızdan da lanetler savururlar. E yapsınlar. Bunlar bizim ruhumuzun sağduyulu olmasına, adil kalmasına engel olabilir mi ki? Elbette olamaz. Gürül gürül tertemiz akan bir nehre birisinin gidip lanet okuması, bu su kirli demesi o suyun akışını durdurabilir mi? İçine pislik atsa, çamur atsa o su o çamuru alıp götürmez mi?

Önemli olan içimizde akan o kaynağı bulmamız lazım gürül gürül akan o kaynağı. Ama yaşamımız boyunca da özgürlüğümüzü, sakinliğimizi, dinginliğimizi elimizden bırakmayarak.

Demem o ki sorgulayın ve sorgularken de kendinize adil davranın. Memnun olmayı öğrenin. -ki bunu öğretemezsiniz…

MEMNUNİYET

Yorumlar kapalı.

Örnek Resim
Örnek Resim