101 kişi hayatını kaybetmişti! O davada mütalaa açıklandı…

Yargıtay'ın bozma kararı sonrası tekrar görülen terör örgütü DEAŞ'ın Ankara Garı önünde 10 Ekim 2015'te düzenlediği ve 101 kişinin öldüğü saldırıyla ilgili 10'u tutuklu 26 sanığın yargılandığı davada esas hakkındaki mütalaa açıklandı.

ankara garı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya tutuklu sanıklar bulundukları cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katılırken, taraf avukatları salonda hazır bulundu. Avukatlar, kovuşturmanın genişletilmesini ve terör saldırısından önce ihmali bulunan kamu görevlileri hakkındaki belgelerin mahkemece değerlendirilmesini talep etti.
Beyanların ardından esas hakkındaki görüşünü açıklayan savcı, sanık Erman Ekici’nin “anayasal düzeni ihlal” suçundan 1, “101 kişiyi kasten öldürme” suçundan da 101 kez olmak üzere toplam 102 kez ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmasını talep etti. Ekici’nin 379 kişiyi kasten öldürmeye teşebbüs suçundan da 6 bin 822 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını talep eden savcı, diğer sanıklar Abdülmubtalip Demir, Talha Güneş, Metin Akaltın, Yakub Şahin, Hakan Şahin, Halil İbrahim Alçay, Resul Demir, Hacı Ali Durmaz ve Hüseyin Tunç için de “kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis talebinde bulundu.
Söz alan sanık Ekici, savunmasını hazırlamak için süre talep etti. Mahkeme heyeti, tutuklu sanıkların mevcut hallerinin devamına hükmederek, duruşmayı 26 Haziran’a erteledi.

İHA

101 kişi hayatını kaybetmişti! O davada mütalaa açıklandı…

Yorumlar kapalı.