15 Temmuz şehitleri EÜ’de etkinlikle anılacak

Demokrasiye kasteden hain 15 Temmuz darbe girişiminin yedinci yılında Türkiye Yüzyılı’nın kahramanları, Ege Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek bir dizi etkinlikle anılacak.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Demokrasiye kasteden hain 15 Temmuz darbe girişiminin yedinci yılında Türkiye Yüzyılı’nın kahramanları, Ege Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek bir dizi etkinlikle anılacak. “Türkiye Yüzyılının Kahramanları” temasıyla düzenlenecek etkinlikler, 14 Temmuz Cuma günü Ege Üniversitesi Kampüsü Atatürk Anıtında saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayacak. 15 Temmuz şehitleri için gerçekleştirilecek Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, günün anlam ve önemine binaen bir konuşma gerçekleştirecek. Akabinde tüm üniversite personelinin katılımıyla ‘Milli Birlik ve Beraberlik Yürüyüşü’ yapılacak. Yürüyüş sonrasında ise kampüs içerisinde bulunan 15 Temmuz Şehitler Korusu Anıtı’na karanfil bırakılacak.

KONFERANS YAPILACAK

Etkinlikler, Fen Fakültesi Konferans Salonunda, Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Himmet Konur’un konuşmacı olarak yer alacağı, “Kutsalın İstismarına Karşı, Kutsal Değerlerimiz” başlıklı konferansla devam edecek. Konferans öncesinde “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Senfonik Destanı” video gösterimi yapılacak. Gün boyunca Fen Fakültesi Konferans Salonu Fuaye Alanı’nda “15 Temmuz Şehitlerimize Minnet ve Saygıyla” fotoğraf sergisi gösterimde olacak. Salon önünde ise şehitler anısına lokma hayrı yapılacak.

Ege Ajans

15 Temmuz şehitleri EÜ’de etkinlikle anılacak

Yorumlar kapalı.