200’den fazla seyahatle vahşi yaşamı fotoğrafladı

Vahşi yaşam fotoğrafçılarından olan Süha Derbent, İzmir Foça’daki evinde iş hayatını ve çektiği vahşi hayvan fotoğrafları hakkında bilgiler verdi. Derbent, "20 yılda 80'den fazla ülkeye gerçekleştirdiğim 200'den fazla seyahatle vahşi yaşamı fotoğrafladım" dedi. 

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Vahşi yaşam fotoğrafçılarından olan Süha Derbent, İzmir Foça’daki evinde iş hayatını ve çektiği vahşi hayvan fotoğrafları hakkında bilgiler verdi. Derbent, “20 yılda 80’den fazla ülkeye gerçekleştirdiğim 200’den fazla seyahatle vahşi yaşamı fotoğrafladım” dedi.

Özellikle filler ve dağ gorilleri konusunda dünyanın en özel fotoğraf serilerinden birine sahip olduğunu belirten Derbent, beş büyük kedi türünü de fotoğraflamış bir fotoğrafçı olarak çalıştığını dile getirdi.

Derbent, “Benim için yeni çekebileceğim bir vahşi hayvan türü kalmadı” diyerek, seyahatlerinde rehberlik ettiği fotoğrafçılara istedikleri türleri fotoğraflamaları konusunda yardımcı olduğunu belirtti.

Merhum iş adamı Mustafa Koç ile yakın arkadaş olan ve birlikte birçok kez fotoğraf yolculuğuna çıkan Süha Derbent, birlikte yolculuk ettiği bazı iş dünyası temsilcilerinin pek çok profesyonel fotoğrafçıdan daha iyi fotoğraf çektiğini ifade etti.

200den fazla seyahatle vahsi yasami fotografladi aw910705 21

İHA

200’den fazla seyahatle vahşi yaşamı fotoğrafladı

Yorumlar kapalı.