DEÜ’de iş birliği fırsatları konuşuldu

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Danışma Kurulu toplantısında konuşan DEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Esra Bukova Güzel, sanayi-kamu iş birliği çerçevesinde kent paydaşlarıyla, nitelikli işgücü ve yeni proje olanakları oluşturmayı hedeflediklerini söyledi.

DEÜ'de iş birliği fırsatları konuşuldu
DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ DANIŞMA KURULU'NUN; ÜNİVERSİTE-SANAYİ-KAMU İŞ BİRLİĞİ NOKTASINDA İLİŞKİLERİ GELİŞTİRMEK, SEKTÖRÜN İHTİYAÇLARI DOĞRULTUSUNDA AKADEMİK ÇALIŞMALARA VE ÖĞRETİM FAALİYETLERİNE YÖN VERMEK ÜZERE İZMİR'İN VE TÜRKİYE'NİN EKONOMİSİNDE SÖZ SAHİBİ KURUMLARIN TEMSİLCİLERİNİ BİR ARAYA GETİRDİ. (İHA/İZMİR-İHA) Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Danışma Kurulu toplantısında konuşan DEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Esra Bukova Güzel, sanayi-kamu iş birliği çerçevesinde kent paydaşlarıyla, nitelikli işgücü ve yeni proje olanakları oluşturmayı hedeflediklerini söyledi.
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dokuz Eylül Üniversitesi Danışma Kurulu’nun; üniversite-sanayi-kamu iş birliği noktasında ilişkileri geliştirmek, sektörün ihtiyaçları doğrultusunda akademik çalışmalara ve öğretim faaliyetlerine yön vermek üzere İzmir’in ve Türkiye’nin ekonomisinde söz sahibi kurumların temsilcilerini bir araya getirdiği danışma kurulu toplantısı, Dokuz Eylül Üniversitesi Senato Salonu’nda gerçekleştirildi.

Toplantıya İzmir Vali Yardımcısı Dr. Fatih Kızıltoprak, Dokuz Eylül Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Esra Bukova Güzel ve Prof. Dr. Hasan Murat Tanarslan, DEÜ Genel Sekreteri Engin Basmacı, İzmir Defterdarı Şenol Gezer, İzmir Kalkınma Ajansı Proje Uygulama ve İzleme Birim Başkanı Arın Hünler, Ege İhracatçı Birlikleri Genel Sekreteri İ.Cumhur İşbırakmaz, İzmir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Kadri Kabak, İzmir İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Emre Erkuş, EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Yardımcısı Hakan Ürün, İZTO Meclis Başkanı Selami Özpoyraz, Arkas Holding CIO’su Mert Oruz, Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak ile DEÜ’ye bağlı birimlerin temsilcileri katıldı.

Toplantıda, öğretim faaliyetleri, kamu ve özel sektördeki istihdam ihtiyacı, üniversite-sanayi-kamu işbirliği fırsatları, yenilenebilir ve yeşil enerji sistemleri, sağlık turizmi ve Ar-Ge faaliyetleri konuları konuşuldu.

“KAMUSAL HİZMETLERE İLİŞKİN ÇALIŞMALAR”

DEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Esra Bukova Güzel toplantıda, DEÜ’nün akademik faaliyetlerini, sosyal sorumluluk projelerini ve bu çalışmaların Üniversiteye ve İzmir’e yansımalarını içeren bir konuşma gerçekleştirdi. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Güzel, “Kurumumuzun sadece öğretim ve bilimsel araştırma faaliyetlerine değil aynı zamanda kamusal hizmetlerine ilişkin çalışmalar da yürütmektedir. Kalite ve iş birliklerine odaklanan üniversitemiz, kamu hizmetlerinin geliştirilmesinde; stratejik planlamalarının oluşturulmasında, elde edilen parametrelerin değerlendirilmesinde paydaşlarının öneri, birikim ve tecrübelerine önem vermektedir. Dokuz Eylül Üniversitesi olarak kalite ve akreditasyon çalışmaları, akademik faaliyetler, sosyal sorumluluk projeleri ve bu çalışmaların Üniversite ve şehre yansımalarını içeren her türlü faaliyetin içerisinde olmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

İHA

DEÜ’de iş birliği fırsatları konuşuldu

Yorumlar kapalı.