23. Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali’nde açılış filmi Prestij Meselesi

23'üncü Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali, 11-16 Haziran tarihleri arasında Frankfurt'ta gerçekleşecek ve açılışını "Prestij Meselesi" filmiyle yapacak. Festival, sinemaseverlerle bir araya gelerek Türk filmlerini sunmaya devam ediyor.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

23. Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali, 11-16 Haziran tarihleri arasında Frankfurt’ta düzenlenecek ve açılışını “Prestij Meselesi” filmiyle yapacak. Hessen Eyaleti Kültür ve Uyum Bakanlığı ile Frankfurt Büyükşehir Belediyesi desteğiyle Kültürlerarası İletişim Derneği tarafından organize edilen festival, Türkiye ve Almanya toplumları arasındaki ekonomik ve kültürel paylaşımı artırmayı ve birlikte yaşam kültürüne katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Festival her yıl Türk sinemasının nitelikli örneklerini Almanya’daki geniş kitlelere sunmaktadır. Bu yılki açılış filmi olan “Prestij Meselesi”, Mahsun Kırmızıgül’ün yönetmenliğini üstlendiği bir yapımdır ve festival kapsamında ilk kez izleyicilerle buluşacaktır.

12 Haziran’da Avrupa prömiyerini yapacak olan “Prestij Meselesi” filmi, müzik yapımcısı Hilmi Topaloğlu’nun Prestij Müzik döneminde yaşadıklarını konu almaktadır. Prestij Müzik, 1991 yılında kurulmuş ve 90’lı yıllarda ülke müziğine birçok önemli ismi kazandırmıştır. Mahsun Kırmızıgül, Özcan Deniz ve Haluk Levent gibi isimler de bu dönemde Prestij Müzik ile çalışmıştır. Filmin odak noktası, Mahsun Kırmızıgül, Özcan Deniz ve Haluk Levent’in Hilmi Topaloğlu ile birlikte yaşadıkları müzikal yolculuktur.

Film gösteriminin ardından, filmin oyuncularından Mahmut Kırmızıgül seyircilerle bir söyleşi gerçekleştirecek

Haber Merkezi

23. Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali’nde açılış filmi Prestij Meselesi

Yorumlar kapalı.