25’nci Uluslararası Bayındır Çiçek Festivali Başladı

Türkiye’nin çiçekçilik merkezi olma yolunda ilerleyen İzmir'in Bayındır ilçesinde düzenlenen Uluslararası Bayındır Çiçek Festivali kapılarını 25’nci kez açtı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

25’nci Uluslararası Bayındır Çiçek Festivali, saat 11.00’de Bayındır Şehir Stadyumu’na yapılan açılış töreni ile başladı. Tören Yusuflu İlkokulu Halk Oyunları Ekibi’nin gösterisi ile başladı. Ardından Tire Belediyesi Tarihi Armoni Bandosu sahne aldı. Bayındır Belediye Başkanı Davut Sakarsu açılış konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Öncelikle festivalimizin gerçekleşmesinde büyük katkı sağlayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay’a teşekkür etmek istiyorum. Bayındır 25’nci Uluslararası Bayındır Çiçek Festivali’ne hoş geldiniz. Başladığı günden beri ilçemizin gelişimine katkı sağlayan, sosyal, kültürel ve ekonomik hayatımıza hız kazandıran, her sene sabırsızlıkla beklediğimiz festivalimizde sizlerle birlikte olmanın heyecanını, gururunu, mutluluğunu yaşıyoruz. İzmir Büyükşehir Belediyemiz ve Kaymakamlığımız başta olmak üzere esnaflarımıza, basınımıza, derneklerimize, sivil toplum kuruluşlarımıza kısacası emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.. Bu duygu ve düşüncelerle festivalimizin ilçemiz için hayırlı olmasını diliyor, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.”

25nci uluslararasi bayindir cicek festivali basladi whatsapp image 2024 04 25 at 13.30.37 1

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay açılış konuşmasında şunları söyledi:
Bayındır’la, Bayındır’ın çiçek üreticileri ile, burada gerçekleşen çok değerli üretimle, Bayındır’ı Türkiye’de çiçeğin başkenti yapan bu çalışmada emeği geçen herkesi ayrı ayrı kutluyorum. Çiçek bize doğanın sunduğu en güzel nimetlerden bir tanesi. En özel günlerimizdeki en güzel hediyelerden birisi. Böylesine özel ve değerli bir canlıyı, bu güzel topraklarda üretmek gerçekten en çok Bayındır’a ve Bayındırlılara yakışırmış. Yıllar öncesinden bu faaliyeti başlatan Zeynep teyzemizi rahmetle ve minnetle anmak isterim. O günden bu güne bu emeği büyüterek, geliştirerek bugün ki hale getiren herkesi tebrik etmek isterim. Bize üretmek yakışıyor, güzellikleri ortaya çıkarmak yakışıyor.

25nci uluslararasi bayindir cicek festivali basladi whatsapp image 2024 04 25 at 13.30.37 2

Son seçimde sadece İzmir’in değil Türkiye’nin dört bir köşesinin dağlarını çiçeklerle bezedi halkımız. Bu güzel ortamda bu sonucun bizlere nasıl umut verdiğini ve geleceğe dair nasıl bir sorumluluk yüklediğini hepimiz biliyoruz. Ülkemiz, insanlarımız birlik içerisinde olsun. Bir demokrasi, huzur, barış, birlik beraberlik, zenginlik, refah, Türkiye’nin bize emanet edilen o güzel Cumhuriyeti’ni yücelttiğimiz çok güzel bir dönemin başlangıcı olsun diye, düşündüğümüzü, hepimizin bu umutla ve düşünceyle geleceğe çok daha güzel baktığımızı biliyorum.

25nci uluslararasi bayindir cicek festivali basladi whatsapp image 2024 04 25 at 13.30.37

Ben de bugün burada sizlerle beraber, seçimden önce birçok kez bir araya geldiğimiz gibi bugün de bir araya gelirken, bundan sonraki dönemde birlikte çalışacağımız bugün bu güzel festivalde de güç birliği yaptığımız değerli Davut Başkanımızı ve onun nezdinde Bayındır Belediyesi’nin tüm çalışanlarını saygıyla selamlıyorum. Önümüzdeki günlerde Bayındırımızın, Küçük Menderesimizin, İzmir’in dört bir köşesinin daha iyi yaşam şartlarına sahip olabilmesi için ayrıca verdiğimiz tüm sözleri tek tek yerine getirmek için bugünden başladığımız çalışmayı eserlerle, hizmetlerle ortaya koyup devam ettireceğimizi, hepimizin sonraki buluşmalarımızda daha fazla birbirimize mutluluk hissettireceğini düşünüyorum buna inanıyorum.
Bugün 25’ncisi kutlanıyor festivalin inanıyorum bir gün 50’ncisi, 100’ncüsü kutlanacak. Bayındırımıza kutlu olsun. Nice güzel günlerde birliğimiz beraberliğimiz devam etsin. Başarılar diliyorum, sevgiler saygılar sunuyorum.

25nci uluslararasi bayindir cicek festivali basladi whatsapp image 2024 04 25 at 13.57.23

 

SAMİME EKTİR

25’nci Uluslararası Bayındır Çiçek Festivali Başladı

Yorumlar kapalı.