Adalet Bakanı Tunç deprem soruşturmalarına ilişkin açıklama yaptı

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından yürütülen soruşturmalara ilişkin, "1750 şüpheli için işlem yapılmıştı. 351 şüphelinin soruşturması devam ediyor" ifadelerini kullandı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından yıkılan binalarla ilgili soruşturmalar devam ediyor.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, çeşitli programlara katılmak üzere gittiği Adıyaman’da deprem soruşturmalarına dair açıklamalar yaptı.

Gazetecilere konuşan Tunç, deprem soruşturmalarının süratle gerçekleştirildiğini, binalardaki incelemeler ve karot örneklerinin alınmasına yönelik hızlı çalışma yapıldığını belirterek, şunları söyledi:

“Hasar tespitleri ve enkaz kaldırma çalışmaları devam ederken diğer yandan da cezai soruşturmalar devam etti. Bu anlamda da 1757 şüpheli hakkında işlem yapıldı, 351 kişi tutuklandı. Soruşturmalar devam ediyor.”

Deprem bölgesindeki adli hizmetlerin aksamaması için önemli tedbirler aldıklarını belirten Bakan Tunç, “Önümüzdeki günlerde de yine hakimler ve savcılar yaz kararnamesi kapsamında deprem bölgesinde hakim, savcı takviyesini gerçekleştirerek buradaki gerek cezai soruşturmaların gerekse idari, hukuki, yargıyla ilgili konuların gecikmeden karara bağlanması hususunda gerekli tedbirleri almaya devam edeceğiz. Deprem bölgesinde olan illerimizde 131 yeni mahkeme kurduk, 2 adli yargı istinaf mahkemesi kurduk ve bu mahkemelerle hem istinaf süreci hem yerel mahkemeler anlamında kararların hızlı şekilde verilmesi noktasında çalışmalarımızı sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı.

HABER MERKEZİ

Adalet Bakanı Tunç deprem soruşturmalarına ilişkin açıklama yaptı

Yorumlar kapalı.