AIMA’da yaz boyu 12 konser verilecek

Ayvalık Uluslararası Müzik Akademisi (AIMA) Müzik Festivali 10. yılını kutluyor. 24 Eylül’e kadar 12 özel konser sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ayvalık Uluslararası Müzik Akademisi (AIMA) tarafından 2013 yılından beri düzenlenen ve Ayvalıklıları klasik müzik ve cazla buluşturan AIMA Müzik Festivali, O Da Tekfen BrassBand beşlisinin konseriyle başladı. Büyük Park Amfitiyatroyu dolduran binlerce seyirci sanatçıları ayakta alkışladı. 24 Eylül’e kadar devam edecek olan festivalde sanatseverler müziğe doyacak. Ayvalık Belediyesi’nin katkılarıyla, Sabancı Vakfı, çok sayıda kurum ve kuruluşun desteğiyle düzenlenen festivalde, sanatseverler yaz sezonu boyunca toplam 12 konser izleyecek.

 “DEĞER KATTI”

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, dokuz yıldır Ayvalık’ta en önemli müzik festivalini yaşadıklarını belirterek, sanatseverleri bu festival ile buluşturan Prof. Filiz Ali’ye teşekkür etti. 2013 yılından beri düzenlenen festivalde emeği geçenlere de teşekkür eden Başkan Ergin, “Ayvalıklıları bu festivalde buluşturduğu için başta Filiz Hanım olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Sağ olsunlar, var olsunlar gerçekten Ayvalık’ı Ayvalık yapan değerler aslına baktığınız zaman yüzlerce değer var. Belki bin tane değer var diyebiliriz. Ama Ayvalık’ı Ayvalık yapan değerlerden biri de AIMA. Yirmi beşinci yılını kutluyor. Nice yirmi beş yıllar, inşallah çok güzel uluslararası etkinlikler Ayvalık’a ve AIMA’ya yakışır diye düşünüyorum. Biz de belediye olarak her zaman başta AIMA olmak üzere gerçekten Ayvalık’a değer katan bütün kurum ve kişilerin yanında olmaya da her zaman  devam edeceğiz. Bu konuda kimsenin şüphesi olmasın. Ve burada da bu etkinliğe katkı sunan sponsor olan  herkese de tekrar teşekkür ediyorum. Yıl içine yayılmış olacak bu etkinlik. Klasik müziğe ve jazz’a geçen sene jazz da vardı işin içerisinde. Ayvalıklılar klasik müziğe doyacaklar diye düşünüyorum. Çünkü şehrin her tarafına yayılacak etkinliklerimiz sezon boyunca da sürecek ve Ayvalık’a da Ayvalık’ı Ayvalık yapacak etkinlikler olacak. Şimdiden iyi dinlettiler ve iyi festivaller diliyorum” diye konuştu.

“İMECE İLE ÇALIŞTIK”

 AIMA’nın kurucusu Prof. Filiz Ali de gecede yaptığı konuşmasında, “Dokuzuncu Ayvalık Müzik Festivali’nin açılışı için bir araya geldik. Ama benim için ve sizler için de çok önemli olduğunu düşündüğüm Ayvalık Uluslar arası Müzik Akademisi’nin yirmi beşinci yılını da kutluyoruz. Ve bu yirmi beşinci yılı dolayısıyla açılış konserinde Tekfen Farmoni Orkestrası’nın çok değerli elemanları bizlere çok güzel bir konser sunacaklar. 25 yıl boyunca büyük bir imeceyle çalıştık Ayvalık’ın pek çok insanı ile bir arada güzel işler yaptık. Onların desteklerini gördük Hepinizin emeğiyle bugünlere geldik. Bunun için başta Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin olmak üzere herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Haber Merkezi

AIMA’da yaz boyu 12 konser verilecek

Yorumlar kapalı.