AK Parti’de Aday Tespit Komisyonu haftaya kurulacak

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan'ın başkanlığında oluşturulacak Aday Tespit Komisyonu'nun aralık ayının ilk haftası kurulması, adayların da aralık ayının ortasından ocak ayının sonuna kadar peyderpey açıklanması planlanıyor.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti’de, 31 Mart 2024’te yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri’ne hazırlık çalışmaları devam ediyor.

Bu kapsamda, 9-22 Kasım tarihlerinde aday adaylığı başvurularını alan ve 26 Kasım tarihinde temayül yoklamasını yapan partide, belediye başkan adaylarını belirleyecek Aday Tespit Komisyonu’nun kurulması çalışmalarına yoğunlaşıldı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında oluşturulacak komisyonun, aralık ayının ilk haftası kurulması planlanıyor.

Aday belirlemede temayül yoklaması, anketler ve geçmiş seçim sonuçlarını bir arada ele alacak komisyon, bu çerçevede AK Parti Teşkilat Başkanlığı ve ilgili ilin milletvekilinin görüşlerini de değerlendirecek.

Komisyon, partinin tüm belediye başkan adaylarının belirlenerek ilan edilmesi sürecine kadar çalışmalarına devam edecek.

Parti, adaylarını aralık ayının ortasından ocak ayının sonuna kadar peyderpey açıklamayı planlıyor.

Bu arada partinin bazı ilçe belediye başkanları dışında büyükşehir ve illerde 3 dönem kuralına takılan belediye başkanı bulunmuyor.

Haber Merkezi

AK Parti’de Aday Tespit Komisyonu haftaya kurulacak

Yorumlar kapalı.