AK Parti’de ‘Ekonomi Söyleşileri’ gerçekleştirilecek

AK Parti'de düzenlenecek olan "Ekonomi Söyleşileri" programı, milletvekillerinin saha çalışmaları ve toplumla temasları çerçevesinde ekonomik konulardaki izlenimlerini paylaşmalarını hedefliyor.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti’de düzenlenecek olan “Ekonomi Söyleşileri” programı, milletvekillerinin saha çalışmaları ve toplumla temasları çerçevesinde ekonomik konulardaki izlenimlerini paylaşmalarını hedefliyor. Bu program kapsamında yapılan görüşmeler ve not alınan talepler, AK Parti Genel Merkezi Ekonomi İşleri Başkanlığı tarafından rapor haline getirilecek ve bu raporlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunulacak.

AK Parti’nin Ekonomi İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci liderliğinde düzenlenen bu program, öncelikle milletvekillerinin gruplar halinde seçim bölgelerindeki vatandaşlarla yaptığı ekonomi odaklı görüşmelerle başlayacak. Daha sonra sivil toplum kuruluşları ve iş dünyasının önde gelen temsilcileriyle ayrı ayrı toplantılar düzenlenerek ekonomik sorunlar ve çözüm önerileri ele alınacak.

ENFLASYONLA MÜCADELE

AK Parti’nin politika hedeflerinden biri olan büyümeyi ve istihdamı artırma çabalarıyla birlikte enflasyonla mücadele politikalarını sürdürme amacıyla yapılan bu program, parti tarafından 2023 Seçim Beyannamesi’nde yer alan enflasyonla mücadele konusundaki hedeflere ulaşma stratejisinin bir parçası olarak değerlendiriliyor. Ayrıca, programın, ekonomi politikalarının toplumdaki etkilerini daha iyi anlamak ve iletişim stratejilerini daha şeffaf bir şekilde yönetmek amacıyla gerçekleştirildiği belirtiliyor.

Programın ilk aşaması 6 Aralık’ta düzenlenecek ve milletvekillerinin vatandaşlarla yaptıkları ekonomi odaklı görüşmelerin notları ve ekonomi politikalarının yansımaları dinlenecek. Bu adımın ardından sivil toplum kuruluşlarıyla yapılacak toplantılarda ekonomik sorunlar ve çözüm önerileri masaya yatırılacak. Tüm bu görüşmelerin ve toplantıların sonucunda hazırlanacak detaylı bir rapor, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunularak beklentiler ve çözüm önerileri iletilmiş olacak.

Haber Merkezi

AK Parti’de ‘Ekonomi Söyleşileri’ gerçekleştirilecek

Yorumlar kapalı.