AK Partili Bursalı’dan ‘ıstakoz’ savunması! “Gündem değiştirme çabası…”

AK Parti Milletvekili Şebnem Bursalı’nın sosyal medya hesabında paylaştığı ‘Monaco Yat Kulübü’nde ıstakoz’ görseli büyük tepkiye yol açtı. Gerek kamuoyu gerek siyasilerden gelen tepkilerin ardından sosyal medya hesabından açıklama yapan Bursalı, yapılanların İstanbul Beşiktaş’taki patlama ve Antalya’daki teleferik faciasını unutturulma çabası olduğunu öne sürdü.

Sebnem Bursalı ıstakoz
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye günlerdir AK Parti İzmir Milletvekili Şebnem Bursalı’yı konuşuyor. Bursalı, Monaco’da yediği ıstakozun fotoğrafını paylaşınca eleştiri oklarının hedefi haline geldi. Partisinden de sert tepki çeken Bursalı için istifa çağrıları da yükselmişti. Bursalı özür diledi, bu sırada destek paylaşımları da yapıldı. Destek verenlerden Eda Soyak Serbest ismi ve Özgür Özel detayı dikkatlerden kaçmadı.

Yediği ıstakozu paylaşan AK Parti İzmir Milletvekili Şebnem Bursalı, tepkilerin ardından açıklama yaptı. Özür dileyen Bursalı, “Asla kötü niyet taşımayan ve yazılan hiçbir ücretle yakından uzaktan ilgisi olmayan yiyecek ve konuyla ilgili samimi üzüntümü ifade ederken; bunu fırsat bilip Antalya’daki teleferik faciasını unutturmak üzere gündem değiştirmeye çalışanları da çok iyi anlıyorum” dedi.

AK Parti İzmir Milletvekili Şebnem Bursalı’nın Monaco’dan paylaştığı ıstakozlu yemek fotoğrafı bazı kesimlerin tepkisini çekmişti.

sebnem bursalı 1

“FOTOĞRAFIM HAKLI TEPKİYE SEBEP OLDU”

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Bursalı, “Yoğun geçen seçim çalışmalarımız ardından yurtdışında yaşayan ailem ve yeğenlerimle bayram tatilini geçirmek üzere gittiğimiz bir restoranda hiç adetim olmayan bir yemek paylaşımı yapmam kamuoyunda haklı tepkiye sebep olmuştur.” dedi.

“KAMUOYUNDAN ÖZÜR DİLERİM”

Bursalı açıklamasına şöyle devam etti: “30 yıllık gazeteci ve şimdi de milletvekili olarak sosyal medya paylaşımlarımda bugüne kadar yapmadığım bu hata için tüm kamuoyundan özür dilerim. Mensubu bulunmaktan onur duyduğum partim ve yolunda yürümekten her nefesimde şeref duyduğum sayın Cumhurbaşkanımızın da bu sebeple hedef alınmasından dolayı üzüntüm sonsuzdur.

“GÜNDEM DEĞİŞTİRMEYE ÇALIŞANLARI ÇOK İYİ ANLIYORUM”

▪️ Asla kötü niyet taşımayan ve yazılan hiçbir ücretle yakından uzaktan ilgisi olmayan yiyecek ve konuyla ilgili samimi üzüntümü ifade ederken, bunu fırsat bilip Antalya’daki teleferik faciasını unutturmak üzere gündem değiştirmeye çalışanları da çok iyi anlıyorum!

▪️ İstanbul’un göbeğinde 29 insanımızın hayatını kaybettiği, Antalya’da göz göre göre ihmal sonucu günahsız insanlarımızın hayatını kaybettiği, yaralandığı ve saatlerce mahsur kaldığı elim olayla ilgili tek bir söz etmeyenlerin, ne amaçla bu olayı çarpıttığını da biliyoruz! Kamuoyuna saygıyla sunarım.”

HABER MERKEZİ

AK Partili Bursalı’dan ‘ıstakoz’ savunması! “Gündem değiştirme çabası…”

Yorumlar kapalı.