AK Parti’li ilçe başkanı söz konusu çevre olunca ‘kelle’sini ortaya koydu

Ödemiş’e 30 km uzaklıkta bulunan Horzum Mahallesi’ne açılması planlanan maden sahasına karşı, Belediye, AK Parti, TİP birlikte ses yükseltti, eylem yaptı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Küçük Menderes Gazetesi’nden Büşra Üçler’in haberine göre Ödemiş’e 30 km uzaklıkta bulunan Horzum Mahallesi’ne açılması planlanan maden sahası iktidar ve muhalefeti bir araya getirdi. Geçtiğimiz günlerde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından Bergama ve Ödemiş’te yer alan 3 bölgeye maden arama izni verildi. 4 bin 366 hektarlık alanda yapılması planlanan maden sahası için köylüler tarafından tepki toplantısı düzenlendi.

Açılacak olan maden sahasına mahalleli ve siyasiler büyük tepki gösterdi. 5 Haziran Pazartesi günü Horzum Mahallesi’nde bir basın açıklaması yapıldı. Toplantıya Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Ödemiş KOZADER Başkanı Selahattin Bağlı, AK Parti İlçe Başkanı Muhammet Şen, Kent Konseyi Başkanı Mehmet Taşlı, İzmir Büyükşehir Belediyesi Ödemiş Yerel Hizmetler Koordinatörü  Hikmet Güriş, Türkiye İşçi Partili Mehmet Kani, Horzum Mahallesi Muhtarı Yılmaz Öz  ve mahalle sakinleri katıldı.

“KÖYLÜ İZİN VERMEZ”

Toplantıda konuşan Mahalle Muhtarı Yılmaz Öz, “Horzum sahasının bir ruhsatlandırma arama sahası ilan edildiğini öğrendik. Öğrendiğimiz günden beri yanımızda olan KOZADER Başkanımız Selahattin Bağlı, AK Parti İlçe Başkanımız Muhammet Şen, Belediye Başkanımız Mehmet Eriş, bizi bilgilendirme ve bizi yalnız bırakmama adına buralara kadar geldiler. Yakın zamanda şahit olduğumuz Horzum sınırları içinde inşa edilen baraja 2 bin dekar arazimizi verdik. Şimdi de geri kalan arazilerimizin maden arama için ruhsatlandırıldığını öğrendik. Biz bunu vermek istemiyoruz. Verecek bir tane köylümüz yoktur. Biz bu ruhsatı vermemek için sonuna kadar mücadele edeceğiz” dedi.

“SİYASET ÜSTÜ”

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş ise konuya yönelik olarak, “Biz bugün burada çocuklarımızın, kadınlarımızın, kardeşlerimizin, Horzumluların sesi olmak için buradayız. Siz burada ağacıyla meyvesiyle havasıyla mutlu olursanız biz de aşağıda mutlu oluruz. Bunun siyaseti yok. Buraya sahip çıkarken birbirimize sahip çıkacağız. Ödemiş Belediye Başkanı olarak bütün var gücümüzle, siyasi partilerimiz gücüyle el ele tutuşarak aynı şeyleri isteyeceğiz. Birbirimizi kırmadan üzmeden doğru bilgiyle mücadele edeceğiz ama kararı ben vermeyeceğim, kararı siz vereceksiniz. Kahvelerde toplantı yapmak isteyecekler, ben onu engellemek için varım” ifadelerini kullandı.

“SİZ İSTEMEZSENİZ BİR ÇİVİ DAHİ ÇAKILMAYACAKTIR”

AK Parti Ödemiş İlçe Başkanı Muhammet Şen ise “Muhtarımız, mahalle sakinlerimiz bize bu durumu illettiler. Biz de bunu takip ettik geçen hafta içinde. Ben iktidar partisini temsil ettiğim için Horzum’a  en çok gelen kardeşlerinizden birisiyim. Horzum Ödemiş’e meyvesinden mahsulüne yetiştiren bir yerimiz. Ben kardeşiniz olarak söylüyorum siz istemediğiniz sürece hiç kimse hiçbir şey yapamayacak. Bunu da ben buradan söz veriyorum . Biz sizin için geldik. Yetkili yerler ve kişilerle görüştük. Siz istemediğiniz sürece Horzum’a bir çivi dahi çakılmayacaktır” diye konuştu.

“EN BÜYÜK ALTIN TOPRAĞIN ÜSTÜNDEDİR”

Türkiye İşçi Partili Mehmet Kani de “Bundan sonra her zaman her şikâyetinizde beraberiz, yanınızdayız. En büyük altın toprağın üstündedir . En büyük altınımız yiyeceğimiz, içeceğimizdir. Burada aranmak istenilen altın siyanürle aranacak , siyanür ise zehirdir. Her zaman gece  gündüz sizlerin yanındayız. Bu cenneti onlara  teslim etmeyeceğiz” dedi.

AK Parti’li ilçe başkanı söz konusu çevre olunca ‘kelle’sini ortaya koydu

Yorumlar kapalı.