AK Partili Saygılı’dan zehir zemberek sözler: Zarar ziyan belediyeciliği

AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı, İzmir Büyükşehir Belediyesi (İzBB) KÖY-KOOP'un alımlarının Sayıştay tarafından durdurulmasına ilişkin sert konuşarak "CHP’nin İzmir’e an an kaybettiren ‘zarar ziyan belediyeciliği’ iflas etmiştir!" dedi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Partili Bilal Saygılı, “CHP’nin İzmir’e an an kaybettiren ‘zarar ziyan belediyeciliği’ iflas etmiştir!” diyerek İzBB Başkanı Tunç Soyer’e yüklendi. Büyükşehir Belediyesinin ‘Aile şirketi’ gibi işletildiğine dikkat çeken AK Partili Saygılı ” Tunç Soyer, aile şirketi gibi işlettikleri, çiftçiyi sözde kollayan KÖY-KOOP’un usulsüz alımlarını durduran Sayıştay raporuna isyan ederken; yine şov yapmayı ve kolay yolu seçiyor. Yasalar açık, uygulamadaki zafiyetleri açık. Kendi kendilerine iş gördükleri, ne köylüye ne de İzmir halkına yararı olan bu girişimleri elbette ellerinde patlayacaktı. İhale yapmayacaksınız, yasal koşulları yerine getirmeyeceksiniz; kime, nasıl ve ne kadar kazandırdığınızın hesabını veremeyeceksiniz; üstüne üstlük zeytinyağı gibi üste çıkacaksınız!” dedi.

‘Fotoğraf çok daha büyük’

Saygılı, şöyle konuştu: “Üzgünüz ama buradan da bir mağduriyet ve kahramanlık çıkaramazlar! İzmir’in ekmeğini topraktan çıkaran binlerce çiftçisi ve İzmir halkı hikâyenin gerçek yüzünü görüyor! Aslında, fotoğraf çok daha büyük ve hazin! İzmir’de CHP Belediyeciliği iflas etmiştir. Sayıştay’ın raporu çok daha kritik bir tabloyu gözler önüne seriyor. Ama Tunç ve Neptün Soyer çifti; nedense sadece kooperatif kararını masaya yatırıyor.”

‘Kimse kusura akmasın’

“Oysa rapor; Büyükşehir Belediyesi’nin tüm şirketlerinin sermayelerinin yarısı oranının üstünde zarar ettiği ve kara deliklerinin giderek büyüdüğü; Kentsel Dönüşüm yapım işlerini devrettiği İZBETON’un ihalesiz işleri, işlevsiz şirketlerin yersiz giderleri; Buca Metrosu ihalesindeki usulsüzlük; Beydağ, Kemalpaşa ve bazı ilçelerin mahallelerinin nazım imar planlarının yapılmaması; liyakatsiz kadrolar gibi pek çok kanayan yarayı gözler önüne seriyor. Şimdi, istiyorlar ki; biz ne yaparsak yapalım İzmir sineye çeksin! İstiyorlar ki; gemimizi yürüten kaptan olalım İzmir de bu gemiden inmesin! Hukuk tanımasınlar, hesap vermesinler, hizmet etmesinler ama yine de alkış alsınlar. İzmir’in tahammülünü zorlamanın ötesine geçtiler. Kimse kusura bakmasın; bu şehir ve insanları ‘elde var bir’ değil!”

 

Haber Merkezi

AK Partili Saygılı’dan zehir zemberek sözler: Zarar ziyan belediyeciliği

Yorumlar kapalı.