Alba’ya büyük onur

İzmir İtalyan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Pietro Alba, İtalya- Türkiye arası ticari ilişkilere yaptığı katkı nedeniyle İtalya Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella tarafından onaylanan Commendatore dell'Ordine della Stella d'Italia nişanına layık görüldü.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir İtalyan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Pietro Alba, İtalya- Türkiye arası ticari ilişkilere yaptığı katkı nedeniyle İtalya Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella tarafından onaylanan Commendatore dell’Ordine della Stella d’Italia nişanına layık görüldü.

Swiss Otel Büyük Efes’de gerçekleştirilen İtalya Cumhuriyet Bayramı resepsiyonunda İtalya’nın İzmir Konsolosu Valerio Giorgio tarafından takdim edilen nişan sonrası bir konuşma yapan Alba, kendisine layık görülen bu ödülden dolayı büyük bir onur duyduğunu belirtti. Alba, “Çünkü bu nişan, sadece girişimcilik ve başkanlık rolümü değil, özellikle işime karşı duyduğum tutku ve emeği de ödüllendiriyor. İzmir İtalyan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı olarak, hayatımın çoğunu iki ülke ilişkilerimizi özellikle ticari ve endüstriyel alanda geliştirmeye adadım. Hem İtalyan hem Türk kültürlerinin karşılıklı olarak birbirlerine birçok şey sunabileceğine inancımla iki kültür arasında bir köprü kurmaya çalıştım. Bugün bunun görülüyor ve takdir ediliyor olmasından büyük gurur duyuyorum” dedi.

Haber Merkezi

Alba’ya büyük onur

Yorumlar kapalı.