ALBET’in müzikalı izleyicileri mest etti

Aliağa Belediye Tiyatrosu (ALBET) oyuncularının sahnelediği "Güzel Günler İçin" müzikali Aliağalı tiyatroseverleri mest etti.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aliağa Belediyesi Sanatevi (ASEV) eğitmen ve kursiyerleri tarafından hazırlanan ve dört gün sürecek olan yıl sonu etkinlikleri ‘Güzel Günler İçin’ müzikali ile başladı. Ulaş Bayam Açıkhava Tiyatrosu’nda sahnelenen oyuna Aliağalılar büyük ilgi gösterdi. Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar da müzikali tiyatroseverler ile birlikte izledi.

Yazarlığını ve yönetmenliğini Aliağa Belediye Tiyatrosu (ALBET) Sanat Yönetmeni Demet Bozkurt’un yaptığı müzikal, 30 kişilik oyuncu kadrosu, 8 kişilik Makedon orkestrasıyla izleyenlere tiyatro keyfi yaşattı. Etnik birçok kişiyi bünyesinde barındıran gezici güzel günler kumpanyasında yaşanan trajikomik olayların işlendiği müzikale Aliağa Belediye Sanatevi (ASEV) Türk Sanat Müziği Eğitmeni Barış Doğan güzel sesiyle eşlik ederken müzikalin dans koreografilerini Aliağa Belediye Sanatevi (ASEV) halk dansları eğitmeni Murat Tülüoğlu yaptı. Tiyatroseverlerin hayranlığını kazanan Aliağa Belediye Tiyatrosu (ALBET) oyuncuları, gecenin sonunda sahne performanslarıyla ayakta alkışlandı.

BAŞKAN ACAR’A TEŞEKKÜR

Oyun sonunda davet üzerine sahneye gelen Aliağa Belediye Tiyatrosu (ALBET) Sanat Yönetmeni Demet Bozkurt, “Biz sanatçılar daima hayal kuran ve heyecanı çok yüksek insanlarız. Bu heyecanımıza ortak bulmak çok zor. Ne kadar şanslıyız ki bizim heyecanımızdan daha çok heyecan duyan, hayalimize ortak olan bir belediye başkanımız var. Her zaman sanatçının ve sanatın yanında olan Aliağa Belediye Başkanımız Serkan Acar’a tiyatroya desteklerinden ötürü çok teşekkür ediyoruz” dedi.

“BU YAZI SANATLA İÇ İÇE GEÇİRECEĞİZ”

Oyunun hazırlanmasında çok büyük emekler harcayan Aliağa Belediye Tiyatrosu (ALBET) kursiyerlerine, teknik ekibe, orkestra ekibine ve Aliağa Belediye Sanatevi (ASEV) Eğitmenlerine teşekkür eden Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, “1 Temmuz-30 Ağustos tarihleri arasında düzenleyeceğimiz sanat günlerimizde bu oyunu yeniden izleyeceğiz. Bu yazı Aliağa’da yine sanatla iç içe geçireceğiz. Kültür sanat etkinliklerimizde bizleri yalnız bırakmayan çok değerli Aliağalılara teşekkür ediyorum. Hep güzel günlerde buluşmak dileğiyle” diye konuştu.

İHA

ALBET’in müzikalı izleyicileri mest etti

Yorumlar kapalı.