Aliağa’dan Türkiye’ye örnek proje

ALOSBİ işgücünde süreklilik kazandırmak amacıyla örnek bir projeye imza attı. ALOSBİ Başkanı Tezcan, “Modern Köy Enstitüleri oluşturmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yenikiraz.com’dan Semi Tektaş’ın haberine göre Aliağa Kimya İhtisas ve Karma Organize Sanayi Bölgesi (ALOSBİ) sanayide işgücünü karşılamak amacıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ALOSBİ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi projesini ALOSBİ’de hayata geçirdi. Eğitimde nitelikli öğrenci yetiştirme amacıyla 3 bölümde eğitim verilecek. ALOSBİ Yönetim Kurulu Başkan’ı Haluk Tezcan, “Öğrencilerin eline altın bilezik takarak dünya insanı olmalarını istiyoruz” dedi.

İKİNCİ SANAYİ KENTİ İZİMİR

Türkiye’ye örnek bir sanayi bölgesi yaratmak istediklerini söyleyen Tezcan, “İzmir’de  sanayi hızlı büyüyor. İzmir ikinci büyük sanayi şehri. Dağınık  olduğu için belki tam olarak anlaşılmıyor. Aslında İzmir öncü fakat pazarlamada sıkıntı var.  Bu bağlamda medyaya önemli bir görev düşüyor, yapılanları anlatmak bizim için çok önemli. ALOSBİ önceden dağdı, sanayi dağlık alanlarda olsun tarımı etkilemesin istedik. İzmir’in Türkiye’nin ikinci yüzyılının sanayi şehri olmasını istiyoruz. Burada dikkat çekmemiz gereken  koca bir dağı sanayi bölgesi yaptık. Bu organize sanayi bir araçla tur edebilirsiniz, tüm alt yapı hazır, istediğiniz tüm envanter hazır. Türkiye’de bir ilk, geleceğe ışık tutan ender sanayi bölgesi yaratıyoruz” diye konuştu.

ÇEVRECİ OSB

“Yeşil OSB için ilk başvuran biziz” diyen Tezcan, “Geçmişten bugüne kadar her işin çevreci olması için çabalıyoruz, gelen her sanayiciyi de buna göre belirliyoruz. Sanayicimizin ve geleceğin en büyük problemi su. Burada sanayicimiz su problemi yaşamasın diye, tüm altyapıyı kurduk. Gri hat, mavi hat bağlamını kuruyoruz.  Buraya gelecek olan her sanayiciyi de gelmeden uyarıyoruz. Çevreye vereceğiniz en ufak zararın karşısında olacağız diye uyarıyoruz” dedi.

BAKANLIK YENİ ALAN İÇİN İZİN VERMEDİ

Gelen sanayicilerin çoğunun yabancı sermayedar olduğunu söyleyen Tezcan şöyle devam etti: “Gittikçe büyüyor OSB’miz. Büyük parseller bitti, küçükleri kaldı. Büyük parsellere ihtiyaç var . Arkada bir dağ vardı onun için başvurduk  ama  bakanlık izin vermedi Yapılan yatırımlar için  sanayicilere ihtiyacı var. Tüm projeleri kendi imkanlarımızla yapıyoruz. Sanayici taşın altına elini koydu. Devlete yük olmak istemiyoruz. Devlet hepimizin devleti.”

Aliağa’dan Türkiye’ye örnek proje

Yorumlar kapalı.