Antalya’da yaşanan facia teleferiğe ilgiyi azalttı!

Antalya'da yaşanan facia sonrası teleferiğe ilgi azaldı. İşte detaylar…

Teleferik kazası1
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde meydana gelen teleferik kazası, İzmir’in Balçova ilçesindeki Teleferik Tesisleri’nde ziyaretçi sayısında düşüşe neden oldu. Kazadan önceki günlük ziyaretçi sayısının ortalama yüzde 10’una denk gelen 200 kişiye kadar gerilediği bildirildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 2014 yılında AB standartlarında yenilediği ve hizmete aldığı Teleferik Tesisleri, Antalya’daki kazanın ardından ilgi kaybı yaşadı.

Teleferik yetkililerinden alınan bilgiye göre bayram tatiliyle her yaştan kişinin ilgi gösterdiği tesiste ziyaretçi sayısı düştü.

Seferlerin normal devam ettiği belirtilen açıklamada, “Bayram tatili nedeniyle tesisimizde daha fazla yoğunluk olması gerekirdi. Özellikle çocuklu ailelerin rahatlıkla zaman geçirecekleri bir yer, ancak Antalya’daki bu vahim kaza yüzünden daha sakin kaldı. Tesiste şu an yaklaşık 200 kişi var. Kazadan önceki günlük ortalama ziyaretçi sayımız 2 bin civarındaydı. Teleferiklerin bakımları günlük, haftalık, aylık olarak yapılıyor. Çünkü ihmaller vahim kazalara neden olabilir” denildi.

HABER MERKEZİ 

Antalya’da yaşanan facia teleferiğe ilgiyi azalttı!

Yorumlar kapalı.