Aslanoğlu’ndan ‘montaj’ açıklaması: Siz gazeteciler çok iyi yapıyorsunuz

CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, ‘Cumhurbaşkanlığı seçimi sadece İzmir’de olsaydı Kemal Kılıçdaroğlu kazanırdı’ söylemleri üzerine gelen eleştirilere ‘montaj’ çıkışı yaptı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sıla Arabacıoğlu/YENİ İZMİR-CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Aslanoğlu’nun “Cumhurbaşkanlığı seçimi sadece İzmir’de olsaydı Kemal Kılıçdaroğlu kazanırdı” ifadeleri Türkiye gündemine taşındı. Aslanoğlu, bu konuyla ilgili basını da eleştirdi. Videonun kırpılarak cümlenin asıl anlamının kaybolduğunu savunan Aslanoğlu, “ANKA Haber Ajansı, toplantıda kısa bir video paylaştı. Onu izleyince de ne olduğunu anlıyorsunuz. Ama o videodan kesilen 30 saniyelik bir kesit… Bunun adı montajcılıktır, siz gazeteciler bunu çok iyi yapıyorsunuz” dedi.

‘UCUZLUKTUR’

Düzenlenen basın toplantısına katılan hiçbir kimsenin olumsuz bir cümle yazmadığını belirten Şenol Aslanoğlu, “Sonra ANKA Haber Ajansı, toplantıda kısa bir video paylaştı. Onu izleyince de ne olduğunu anlıyorsunuz. Ama o videodan kesilen 30 saniyelik bir kesit… Bunun adı montajcılıktır, siz gazeteciler bunu çok iyi yapıyorsunuz. Önce Yeni Şafak ardından adını bile anmaktan hicap duyacağım maalesef şu anda İzmir vekilliği yapan arkadaşın hakaretvari sözleri ve AKP trol hesaplarından yapılan paylaşımlar. Sonra bu kesilen görüntü televizyonda tartışıldı. Maalesef montaj siyaseti seçimin de kaderini değiştiren en önemli şeylerden” diye konuştu.

Aslanoğlu, basına yönelik de eleştirilerde bulunarak, “Birçok televizyonda buna ilişkin tartışma programı var iki dakikalık görüntüyü bile izlemiyorlar. Vatandaşa zaten bu algı operasyonları işliyor, basına da mı işliyor? Basın da bir haberi yaparken görüntüyü izlemiyor? Sosyal medya üzerinden dönen bir şeyle suni gündemler yaratmak, bundan oy devşirmeye çalışmak en basit deyimiyle ucuzluktur. Televizyon programlarında gazete kimliği ile yorum yapan arkadaşlar en azından 2 buçuk dakikalık bir videoyu izlesin” açıklamasını yaptı.

Aslanoğlu’ndan ‘montaj’ açıklaması: Siz gazeteciler çok iyi yapıyorsunuz

Yorumlar kapalı.