Ayça Bingöl, babasının cenazesine neden katılmadı

Ayça Bingöl, NTV'de Ahmet Mümtaz Taylan'ın sunumuyla yayınlanan Empati programına konuk oldu ve babasının cenazesine katılmama nedenini anlattı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ayça Bingöl, NTV’de Ahmet Mümtaz Taylan’ın sunumuyla yayınlanan Empati programına konuk oldu ve babasının cenazesine katılmama nedenini anlattı. Hamilelik döneminde hastanede yattığı için cenazeye gidemediğini belirten oyuncu, vicdan azabı yaşamadığını ve doğru olanı yaptığına inandığını ifade etti.

Ayça Bingöl, programda babasının cenaze törenine katılmama kararıyla ilgili şunları söyledi: “Karnımda 2 bebek varken çok zor bir karar vermek zorunda kaldım… Hamileliğim çok riskliydi, hastanede yatıyordum, hiç kalkmadan, kıpırdamadan yatmam gerekiyordu. 13 hafta boyunca hastanede yattım. Babam hastaydı, ben hastanedeyken yoğun bakıma alındı ve vefat etti. Doktorum ‘cenazeye gitmene izin veremem ama, gideceğim diyorsan gidersin tutamam. Biz seni haftalardır kıpırdamadan yatırıyoruz. Baban da gitti. Ne yapacaksın?’ dedi. Bir saniye bile düşünmeden karar verdim ve gitmedim.”

Ayça Bingöl, bu durumla ilgili suçluluk veya yük hissetmediğini belirtti. Doğru olanı yaptığına inandığını söyleyen oyuncu, yaşamı seçtiğimizde ölüm ve yaşam arasında bir tercih yapmamız gerektiğini ifade etti. Vicdan azabı yaşamamakla birlikte hüzün hissiyle başa çıktığını da paylaştı.

Ayça Bingöl, babasının cenazesine neden katılmadı

Yorumlar kapalı.