Bakan Işıkhan açıkladı: Asgari ücrette tek zam dönemi başlıyor!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, milyonlarca çalışanın merakla beklediği asgari ücret ile ilgili tek zamma işaret etti. Bakan Işıkhan, "Tek zam olacak şekilde çalışıyoruz, ikinci zamma gerek olmayacak diye düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.

Bakan Işıkhan açıkladı: Asgari ücrette tek zam dönemi başlıyor!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yeni yıl öncesi merak edilen konulardan biri de milyonlarca çalışanı etkileyen asgari ücret zammı olacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, 2024’te geçerli olacak asgari ücrete ilişkin tek zam sinyali verdi.

Bakan Işıkhan, “Temmuz ayında olduğu gibi ilkemiz yine enflasyona ezdirmemek. Asgari ücret zaten hep yılda bir kereydi biliyorsunuz. Yine tek zam olacak şekilde çalışıyoruz” dedi.

Asgari ücret görüşmelerinin aralık ayı içerisinde başlayacağını belirten Bakan Işıkhan, “31 Aralık itibari ile de kararın Resmi Gazete’de yayımlanması gerekiyor. Dolayısıyla geçtiğimiz temmuz ayında yaptığımız gibi olacak. Asgari ücret zaten hep yılda bir kereydi biliyorsunuz.

Yine tek zam olacak şekilde çalışıyoruz. Geçen temmuz ekstraydı. O da Sayın Cumhurbaşkanımızın öngörüsüyle ihtiyaç duyulduktan sonra oldu. Ama ihtiyaç hasıl olursa bir araya gelinebilir. Gelecek yıl inşallah enflasyonda gerileme olacak. Temmuzda ikinci bir toplantı yapmayacağız, ikinci zamma gerek olmayacak diye düşünüyoruz. Tüm parametreler iyi gidiyor çünkü” diye konuştu.

Haber Merkezi

Bakan Işıkhan açıkladı: Asgari ücrette tek zam dönemi başlıyor!

Yorumlar kapalı.