Bakan Şimşek: Cari açığı azaltacak, ülke risk primini düşüreceğiz

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, sosyal medya hesabından bir paylaşım gerçekleştirdi. Söz konusu paylaşımında Bakan Şimşek, "Cari açığı azaltacak, ülke risk primini düşüreceğiz" dedi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, sosyal medya hesabından gerçekleştirdiği paylaşımında, “Uygulama ve politikalarımıza ilişkin lütfen benden duymadığınız hiçbir habere ve dolaşıma sokulan hiçbir dedikoduya itibar etmeyiniz” ifadelerini kullandı.

Bakan Şimşek açıklamasında şu noktalara değindi: 

“Bütçe açığını kontrol altına alarak mali disiplini yeniden tesis ederek kamu maliyesi göstergelerinde kalıcı bozulmalara geçit vermeyeceğiz. Gerekli tedbirleri alıyoruz. Para politikasıyla maliye politikası uyumunu pekiştirerek Merkez Bankasının enflasyonla mücadelesine destek vereceğiz. Cari açığı azaltacak, ülke risk primini düşüreceğiz. Para politikasıyla maliye politikası uyumunu pekiştirerek Merkez Bankasının enflasyonla mücadelesine destek vereceğiz. Cari açığı azaltacak, ülke risk primini düşüreceğiz. Kahramanmaraş merkezli depremlerin maddi etkisine de değinen Şimşek, “Depremin yaralarını sarıyoruz. Bu yıl deprem kaynaklı harcamaların 761.7 milyar liraya ulaşmasını bekliyoruz. Yaklaşık bir yılda 319 bin konutu teslim etmeyi planlıyoruz.”

Haber Merkezi

Bakan Şimşek: Cari açığı azaltacak, ülke risk primini düşüreceğiz

Yorumlar kapalı.