Bakan Şimşek’ten rezerv açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Merkez Bankası rezervlerine ilişkin yaptığı açıklamada "Merkez Bankası rezerv artışına katkı sağlayacak rasyonel politikaların yanı sıra ülkemize ilave dış kaynak sağlamaya yönelik çalışmalarımız da hızla devam etmektedir" diye konuştu.

Bakan Şimşek'ten yeni fon duyurusu!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Merkez Bankası rezervlerinin, 30 Haziran tarihinde 108.6 milyar dolar seviyesine çıktığını açıkladı.

Twitter üzerinden açıklama yapan Şimşek, Merkez Bankası’nın rezervlerin artışına katkı sağlamak için ilave dış kaynak sağlamaya yönelik çalışmaları sürdüreceklerini de belirtti.

Şimşek açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Programımızın önemli bir hedefi de piyasa koşulları elverdiği ölçüde uluslararası rezerv birikimini sağlamaktır. 26 Mayıs’ta 98.5 milyar dolar olan Merkez Bankası rezervleri, 30 Haziran’da 108.6 milyar dolar seviyesine çıkmıştır. Aynı dönemde net rezervler ise 14.2 milyar dolar iyileşme göstermiştir. Son dönemde rezervlerde gözlenen bu hızlı artış cesaret vericidir. Merkez Bankası rezerv artışına katkı sağlayacak rasyonel politikaların yanı sıra ülkemize ilave dış kaynak sağlamaya yönelik çalışmalarımız da hızla devam etmektedir. İyileşmenin devamı için gereken adımları atmaya devam edeceğiz.”

HABER MERKEZİ

Bakan Şimşek’ten rezerv açıklaması

Yorumlar kapalı.