Balçova Ulusal Satranç Turnuvası’nın şampiyonları belirlendi

Balçova’da, Cumhuriyet’in 100. yılı etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen Satranç Turnuvası tamamlandı. Turnuvaya kayıt yaptıran 367 yarışmacı arasında maçlar büyük rekabet içerisinde gerçekleşti. Dereceye giren sporculara ödülleri Balçova Belediye Başkanı Başkan Fatma Çalkaya tarafından verildi. 

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılı etkinlikleri kapsamında Balçova Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu İzmir Temsilciliği tarafından bu yıl 7.’si düzenlenen Ulusal Satranç Turnuvası gerçekleştirildi.

Hafta sonunda Balçova Spor Tesisleri’nde gerçekleştirilen ve İzmir, Aydın, Hatay, Çanakkale, Manisa, Balıkesir, Denizli, Ankara, Karaman, Düzce, Diyarbakır, Kars, Konya, Muğla, Sakarya, Tekirdağ, Zonguldak, Çorum ve İstanbul illerinden toplam 367 sporcunun katıldığı turnuva, 4 ayrı kategoride yapıldı. En küçüğü 7 en büyüğü 47 yaşında olan sporcuların her biri İsviçre sistemine göre en az 6 maç yaptı. Müsabakalar sonunda dereceye giren yarışmacılara kupa ve madalyaların yanı sıra tablet, bisiklet, satranç saati ve satranç takımı hediye edildi. Turnuvaya katılan tüm sporculara ayrıca madalya ve katılım belgesi verildi.

“DOĞRU DÜŞÜNME, ANALİZ VE HAMLE YAPMAYI ÖĞRENECEKLER”

Söz konusu müsabakaların ardından dereceye giren yarışmacılara Türkiye Satranç Federasyonu İzmir Temsilcisi Hasan Karaköse, Uluslararası Baş Hakem Birol Yüce ile birlikte hediyelerini verdi.

Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya da konuşmasında, “Ülkemiz çok zor bir dönemden geçiyor. O yüzden Cumhuriyetimizi ikinci yüzyıla taşıyacak olan çocuklarımıza büyük görevler düşüyor. Ülkemizin geleceği üzerine bu sorumluluğu alacak çocuklarımızın iyi yetişmesi bizim ilk görevimiz. Satranç sporunu bu anlamda çok önemsiyoruz. Çocuklarımız satranç oynayarak, doğru düşünmeyi, analiz ve hamle yapmayı öğrenecek. Onlar, Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatacak. Biz de onlara sonuna kadar destek vereceğiz, sizlere de çocuklarınızı bu turnuvaya getirdiğiniz için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Turnuvada dereceye giren sporculara ödülleri Balçova Belediye Başkanı Başkan Fatma Çalkaya tarafından takdim edildi.

Balçova Ulusal Satranç Turnuvası’nın şampiyonları belirlendi

Yorumlar kapalı.