Balıkesir’de Hande Yener konseri iptal edildi

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin Burhaniye ilçesinde gerçekleştirdiği Aromaterapi Festivali kapsamında 9 Temmuz Pazar günü Hande Yener konseri yapılacaktı ancak söz konusu konser belediye tarafından iptal edildi. 

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin Burhaniye ilçesinde gerçekleştirdiği Aromaterapi Festivali kapsamında 9 Temmuz Pazar günü Hande Yener konseri yapılacaktı ancak söz konusu konser belediye tarafından iptal edildi.

Hande Yener konserinin yerine ise Aslı Hüner konserinin yapılacağı duyuruldu. Söz konusu konser duyurusu, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi yerine Aslı Hünel tarafından gerçekleştirildi.

Balıkesir Sivil Toplum Platformu isimli oluşum geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamayla kentteki festivallerin iptal edilmesini talep etmişti. Söz konusu çıklamada, “Gençliğin madde bağımlısı haline getirilip köreltilmesi Türkiye Yüzyılı’na zarar vermektedir” denilmişti.

Birgün’ün haberine göre, Müdafaa-i İslam Hareketi isimli oluşumdan Erdem Özeveren isimli bir kişi sosyal medya hesabından Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin çağrı merkezi ile yaptığı görüşmeye ait ses kaydını kamuoyu ile paylaştı.

“KONSERİN İPTALİNİ İSTİYORUZ”

Özveren ses kaydında Hande Yener konserine yönelik olarak, “Hande Yener konseri var ama kendisi ‘Ahlaksız’ yazan bir pankartla eşcinsellerin Onur Yürüyüşü’nde en önde yürüyor. Böyle birini davet etmişsiniz. Devlet olarak eşcinselliğe karşı bir poziyon belirlendi. Cumhurbaşkanımız da bununla alakalı açıklamalar yaptı. AK Partili bir belediyenin böyle bir faaliyete öncülük etmesi, eşcinselliğe açıktan destek veren bir sanatçının çağırılması bizleri üzüyor. Bu konserin iptal edilmesini istiyoruz. Tekirdağ’daki Süleymanpaşa Belediyesi’ne de epeyce bir tepki olmuştu, görevinden de alınmıştı. Bu konserin de iptal edilmesini istiyoruz.”

Belediye personeli ise Özveren’e, “Evet bu karar kesinlikle yanlıştır. Ben sizin talebinizi ilgili yöneticilerime ileteceğim” cevabını verdi.

HANDE YENER’DEN AÇIKLAMA GELDİ

Konserin iptal edilmesinin ardından açıklama yapan Hande Yener ise “Bu akşam gerçekleşecek olan  Balıkesir konserimiz, bazı gelen tepkiler üzerine Balıkesir Belediyesi tarafından malesef iptal edilmiştir. Her türlü görüşe saygı duyuyorum ancak bazen birbirimizin sesi olmamız gerekir. Ben yasaklanacak bir şey yaptığımı düşünmüyorum. Enerjimle ve tüm sevgimle sahnede olmaya,karşılıklı şifalanmaya devam edeceğim,bu değişmez Başka bir zaman görüşmek dileğiyle Balıkesir. Hümanist olmak ve toplumu ayrıştırmamak en uygun davranıs bicimini ve hep tercihim bu” dedi.

Haber Merkezi

Balıkesir’de Hande Yener konseri iptal edildi

Yorumlar kapalı.