Başkan Soyer’den İzmirliler’e icraat mesajı

Yaklaşan yerel seçimler için CHP’de İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı henüz netlik kazanmamışken mevcut başkan Tunç Soyer aday adayı olduğunu açıkladı. Partide adaylığın netleşmesi merakla beklenirken Soyer, İzmirliler’e gönderdiği mesajla icraatlarını anlattı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tunç Soyer mesajında, “2019’da şehrimize kazandıracağımıza söz verdiğim 165 proenin 144’ünü yani yüzde 87’sini tamamladık. Söz verdik, yaptık. Birlikte başardık. İcraatlarımızın ayrıntılı raporunu bilgilerinize sunuyorum” mesajıyla İzmirliler’e icraatlarının yer aldığı kitapçığın bağlantı linkini gönderdi.

Soyer’in giriş yazısıyla başlayan ve 168 sayfadan oluşan icraatlar kitapçığında, “Güvenli Yaşam”, “Refahın Büyümesi ve Adil Yaşam”, “Yerel Demokrasi”, “ Sosyal Gelişme”, “Doğayla Uyum”, “Geçmişten Öğrenmek”, Geleceğin İnşaası”, “Kriz Belediyeciliği” başlıkları altında çalışmalar aktarıldı.

“Bu dönemde şehrimizde ve dünyada eşi benzeri görülmemiş birçok krizi, felaketi yaşadık Tüm bu felaketler karşısında şu iki şeyi hiçbir zaman kaybetmedik: Beraberliğimizi ve umudumuzu. Omuz omuza verdik ve tek yürek olduk” ifadelerinin yer aldığı kitapçıkta Soyer’in şu sözleri yer aldı:

“2019 yılında İzmir için vaad ettiğimiz 165 projelerden tamamlayamadıklarımız da oldu. Elektrik Fabrikası’nda olduğu gibi büyük kısmının nedeni hükümetin önümüze çıkardığı engeller. Fakat biz hiçbir zaman vazgeçmedik. Yeni yollar açtık ve yapamadıklarımızdan çok daha fazlasını İzmir’e kazandırdık. Ulu Önderimizin “Her fabrika bir kaledir.” sözünden aldığımız ilhamla, İzmir’e 100. yılda 100 Cumhuriyet eseri sözü verdik. Şaşal Su Fabrikası, Bayındır Süt İşleme Fabrikası ve İzDönüşüm olmak üzere şehrimize üç Cumhuriyet kalesi kazandırdık. İzmir’in ekonomisini büyüttük. Tüm bunları ben yapmadım, biz yaptık. İzmir yaptı. Farklılıklarımızla uyum içerisinde, birliğin gücüne inandık ve cesaretle başardık. İzmir’de refahı büyüttük ve hakça, kardeşçe bölüştük. Hep beraber güvenli ve huzurlu bir şehir inşa ettik. Dün olduğu gibi, yarın da İzmir için aşkla çalışacağız. Cumhuriyetimizin 100. yaşında kurtuluşun ve kuruluşun şehri olan bu şehrin güzel insanlarıyla, sizlerle birlikte o Cumhuriyeti ikinci yüzyılına gururla taşıyacağız. Buna tüm kalbimle inanıyorum. Çünkü biz Cumhuriyetiz. Çünkü biz Mustafa Kemal’in İzmiriyiz. Bu ülke ve bu şehir için aşkla çarpan dört buçuk milyon yüreğiz. Aşkla İzmir. Daima İzmir!”

Haber Merkezi

Başkan Soyer’den İzmirliler’e icraat mesajı

Yorumlar kapalı.