Başkan Tugay: “Genel Sekreterimiz Barış Karcı ile devam edeceğiz”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, mevcut Genel Sekreter Barış Karcı'nın göreve devam edeceğini kaydederek, Aykut Erdoğdu'nun yeni görevini duyurdu.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay,  Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanlığı’nın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için düzenlediği törenin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir süredir gündemdeki genel sekreterlik görevi ile ilgili açıklamalarda bulunan Tugay, Aykut Erdoğdu’nun genel sekreter olmayacağını açıkladı. Mevcut Genel Sekterter Barış Karcı’nın göreve devam edeceğini kaydeden Tugay, Aykut Erdoğdu’nun yeni görevini de duyurdu.

BİR SÜRÜ ŞEY YAZILIP ÇİZİLİYOR

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde genel sekreterlik yapacak kişiye başkan ve İzmir halkının karar vereceğini belirteren Tugay “Bu konuda izliyorum, şakınca izliyorum. Hakikaten gerçek içerikle alakasın bir sürü şey yazılıp çiziliyor. Buluttan nem kapar gibi ipuçları peşinde koşmaya çalışan insanlar olduğunu da görüyorum. Aykut Erdoğdu bizim çok değerli siyasetçilerimizden, milletvekillerimizden. Ekonomi konusunda önemli birikimi olan kıymetlilerimizden biridir. Acaba böyle bir seçenek olabilir mi diye Genel Merkezimizin bunu dile getirmesiyle bizim de arkadaşlarımızla değerlendirmemizle böyle bir sürecimiz oldu. Ama böyle bir gerilim içinde yaşana süreç asla olmadı. Nihayetinde İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden Genel Sekreterlik yapacak kişinin kim olacağına öncelikle İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı ve İzmir halkı karar verecektir” dedi.

Erdoğdu’nun yeni görevini de açıklayan Tugay şunları söyledi:

“Genel Sekreterlik makamında, Ege Bölgesinin tamamında koordinasyon sağlayacak bir planlama ajansı yapısı kurulacak ve değerli vekilimiz Aykut Erdoğdu da orada görev alacak.  Şunu da herkes bilmeli; ben İzmirlilerin hak ettiği en iyi hizmeti üretmek zorundayım. Bunun için bazı idari kararlar alıp, atamalar yapabilirim. Bunu bugün de 1 yıl sonra da yapabilirim. Yapabileceğimiz en iyisini yapmalıyız. Seçimden önce kendi proje lansmanımda idari organizasyondan da bahsetmiştim, bu aynı zamanda yönetim şemasının da değişmesini ve yönetim anlayışının değişmesini içeriyor. Bu bir süreçtir, 1-2 haftada olacak bir şey değil. Herkes şundan emin olsun, İzmir en iyi hizmeti nasıl bir yönetim anlayışı ve nasıl yöneticilerle alacaksa öyle olacak. Aykut Erdoğdu Genel Sekreterlik görevine gelmeyecek. Bu kesin. Bu konuda Genel Başkanımız da nihai kararı verdi. Ben de kendisine fikirlerimi aktardım. Nihayetinde başka bir yapıyla beraber hem İzmir’e hem Ege’ye hizmet edecek bir birlikte görev yapacak. Daha farklı bir şey olmayacak”

FOTOĞRAFA GİRMEKTE GECİKTİM
‘Genel sekreterllik’ makamı gerekçesiyle CHP Lideri Özgür Özel ile arasının açıldığı idddialarına da yanıt veren Tugay “Anıtkabir’de çekilen o fotoğrafta sen orada duracaksın sen şurada duracaksın diye bir işaretleme yapılmamıştı. Beni bir belediye başkanımız bir şey söylemek için oyaladı ben de fotoğrafa girmekte geciktim. Ferdi Başkan da benimle birlikteydi, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı. Araya girip insanları itip kakamam, kimseyi rahatsız etmeden kenarda durmayı ben tercih ettim. Genel başkanımızla Ankara’da görüştük defalarca el sıkıştık, ayaküstü sohbet ettik. Ben aslında bu tür dedikodular çıkmasın diye gidip fotoğraf çektirmek istedim ama başı çok kalabalıktı ve benim de uçağa yetişmem lazımdı. En kısa zamanda Ankara’ya gidip genel başkanımızla görüşeceğim hem de aramızda hiçbir sorun olmadığını ispat edeceğiz. Genel başkanımız bizim için çok kıymetli, başarının mimarıdır” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

Başkan Tugay: “Genel Sekreterimiz Barış Karcı ile devam edeceğiz”

Yorumlar kapalı.