‘Başkomiserim’ dedi, 300 bin lira dolandırdı

İzmir Çeşme’de telefonla aradıkları kişiyi kendisini "başkomiser" olarak tanıtarak 300 bin lira dolandıran şahıs ve suç ortağı yakalanarak cezaevine gönderildi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çeşme Emniyet Amirliğine gelen M.İ.S. adlı bir kişi, 4 Temmuz Salı günü kendisini başkomiser olarak tanıtan bir kişi tarafından telefonla arandığını ve kendisinin soruşturma dosyasında ve kuyumcu soygununda adı geçtiğini, evinde bulunan para ve değerli eşyaları adresine gelecek olan şahsa teslim etmesi gerektiğini, aksi takdirde evinde arama yapılacağını ve suçlu duruma düşeceğini söylediğini, bunun üzerine evinde bulunan yaklaşık 300 bin lira değerindeki ziynet eşya ve nakit parayı kapıya gelen şahsa teslim ettiğini anlattı. Nakit parayı ve ziynet eşyalarını teslim ettikten sonra ise şüphelendiğini ve dolandırıldığını anladığını belirten M.İ.S., kendisini dolandıran kişilerden şikayetçi oldu.

KAMERA KAYDI VE ÇEVRE ARAŞTIRMASI

Çeşme Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri harekete geçerek kamera ve çevre araştırması sonucunda tespit ettikleri İ.B. ve A.H.A.’yı 8 Temmuz Cumartesi günü yakaladı. Şüphelilerin üzerinde yapılan aramada 300 bin lira değerindeki nakit para ve ziynet eşyası da ele geçirildi.

Asayiş Büro Amirliği ekipleri tarafından gözaltına alınan İ.B.’nin 14, A.H.A.’nın ise 5 ayrı suçtan sabıka kaydı bulunduğu tespit edildi. Yapılan işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 2 zanlı, tutuklanarak cezaevine sevk edildi.

İHA

‘Başkomiserim’ dedi, 300 bin lira dolandırdı

Yorumlar kapalı.