Bayraklı’da 750 kadından yıl sonu sergisi

Bayraklı Belediyesi'nin Halk Eğitim Merkeziyle birlikte açtığı beceri ve hobi kurslarına katılan kadınların sezon boyunca yaptığı el emeği ürünler sergilendi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

750 Bayraklılı kadının el emeği

Bayraklı’nın üreten kadınları kurslarda yaptıkları takı-tasarım ve ev aksesuarlarını yıl sonu sergisinde görücüye çıkardı. Bu kapsamda 27 branşta, bin 750 Bayraklılı kadının el emeği ürünleri vatandaşlarla buluştu. Bayraklı Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından Havuz Düğün Salonu’nda açılan sergide kadınlar kendi tasarladıkları kıyafetleri de defile ile tanıttı. Etkinlik, renkli görüntülere sahne oldu. Sergiye Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, Halk Eğitim Müdürü Özlem İnal, meclis üyeleri, muhtarlar ve kadın kursiyerler katıldı.

“Kursiyerlerimizin emekleri bizim için çok değerli”

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Çok güzel, kaliteli ve nitelikli eserleri görünce mest oldum. Emeklerinizden dolayı tüm kursiyerlerimizi kutluyorum. Kursiyerlerimizin emekleri bizim için çok değerli. Kurs alanlarının iyileştirilmesiyle ilgili çalışmalarımızı da önümüzdeki süreçte tamamlayıp, bu tür etkinliklerimizi büyüteceğiz. Ürünlerin pazarlanmasında da üzerimize düşeni yapacağız. Bayraklı demek kadın demek, kadın demek işte buradaki değerli eserler demek. Hepinizi kutluyorum” dedi.

Haber Merkezi

Bayraklı’da 750 kadından yıl sonu sergisi

Yorumlar kapalı.