Belediye başkanından çiftlere “birlikte duş” tavsiyesi!

Kuraklık nedeniyle su seviyeleri tehlikeli seviyeye ulaştı. Bu nedenle yetkililer, perşembe günü başlayan planlı su kesintilerine gitti. Belediye başkanının ilginç tavsiyesi ise duyanları şaşkına çevirdi. İşte detaylar...

birlikte duş tavsiyesi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kolombiya’nın başkenti Bogota’da kuraklık nedeniyle su seviyeleri tehlikeli seviyeye ulaştı. Bu nedenle yetkililer, perşembe günü başlayan planlı su kesintilerine gitti.

Su tasarrufu için belediye başkanı Carlos Fernando Galan sıradışı bir öneride bulundu: Çiftlerin birlikte duş alması. Galan, “Bu tarz şeylerin bize çok faydası olacak” dedi.

Ancak bu öneriye Bogotalılar pek sıcak bakmadı. Birçok kişi hijyenin önemli olduğunu ve banyo yapmadan duramayacaklarını savundu.

Bogota’nın su kıtlığı sorununun temel sebebi ise El Niño olayı. Bu olay Güney Amerika’da daha az yağışa neden oluyor. Bu yıl da rekor sıcaklıklar ve kuraklık yaşanıyor.

Bogota, And Dağları’na kurulu ve deniz seviyesinden 2 bin 600 metre yükseklikte bir şehir. Londra’nın iki katı yağmur alan başkent, ülkede kuraklıktan en çok etkilenen yer değil.

Ancak sıcak havalar olağandışı bir şekilde uzayıp etkisini gösterince Bogota çevresindeki ormanlarda yangınlar meydana geldi. Dumanların pek çok mahalleyi etkilediği bildiriliyor. Bogota’daki kuraklık sorunu, iklim değişikliğinin etkilerini gözler önüne seriyor. Yetkililer, su tasarrufu için halka çeşitli çağrılarda bulunuyor.

HABER MERKEZİ

Belediye başkanından çiftlere “birlikte duş” tavsiyesi!

Yorumlar kapalı.