“Biz bir partiye değil, esnafın sorunlarının çözümüne talibiz”

İESOB Başkanlığı’na aday olan Yalçın Ata, kurumun siyasetten uzak tutulması gerektiğini vurgulayarak, “Biz bir partiye değil, esnafın sorunlarının çözümüne talibiz” ifadelerini kullandı. 

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’nde (İESOB) aday olan Yalçın Ata, kongre çalışmalarını sürdürüyor. İzmir’de faaliyet gösteren 128 Esnaf ve Sanatkâr Odası’nın başkan ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya gelen Başkan Adayı Yalçın Ata, “Hedefimiz, birliğimizi daha da güçlendirerek, esnafımıza kapanan kapıları sonuna kadar açmaktır. İzmir’de faaliyet gösteren 128 odamıza bağlı esnafımızın derdiyle dertlenip, sorunlarına çözüm bulmaktır. Biz kapısı, gönlü ve tüm birimleriyle esnafımızın daima hizmetinde olacak bir birliği temsil ediyoruz. Oda Başkanlarımın hepsi bizim yol arkadaşımızdır. Tüm faaliyetlerimizde ve tüm kararlarımızın altında onların imzası ve onların iradesi olacaktır” dedi.

“YARALARI SARMAYA GELİYORUZ”

CHP’den aday olmak için İESOB Başkanlığı’ndan istifa eden ve CHP tarafından aday gösterilmeyen Zekeriya Mutlu’dan boşalan başkanlık koltuğu için günler öncesinden adaylığını açıklayan Yalçın Ata, “Bugüne kadar sadece süslü sözlerle avutulmuş, yaşadığı zorluklar görmezden gelinmiş, desteksiz ve sahipsiz bırakılmış esnafımıza omuz vermek, her zaman ve her şartta hizmetlerinde olmak için kutlu bir yola çıktık. Biz binlerce yıllık esnaf geleneğini yüreğinde yaşatarak, tüm oda başkanlarımızın ellerinden sımsıkı tutarak ve kaybedilen yılları geri getirmek için geliyoruz. Yaraları sarmak için, oda başkanlarımızın ve yönetim kurullarının çektiği sıkıntıları ortadan kaldırmak için geliyoruz. Tek amacımız ekmek ve emek sevdasıyla çalışan oda başkanlarımızın ve esnaflarımızın önünü açmak ve tüm imkânlarımızı onların hizmetine sunmaktır” diye konuştu.

 “KİMSE ESNAFIMIZIN GÜCÜNÜ KENDİ GÜCÜ OLARAK GÖSTEREMEZ”

Öte yandan Ata, yeniden İESOB Başkanlığına aday olmak için çalışma yürüten CHP’den Milletvekili Aday Adayı olan Zekeriya Mutlu için de, “İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ni bir siyaset mekanizması haline getirmek, Odamızı siyasetin atlama taşı olarak görüp kendisi için bir makam aracı olarak kullanmak son derece yanlış bir tutumdur. Hiç kimse Esnafımızın Birlik gücünü kendi gücü olarak gösteremez. Bu güç şahısların değil, bütün İzmirli Esnaf Odaları’nın gücüdür. Sayın Mutlu bu gücü kendisi için kullandı. Birliğimizi siyasi çıkarlarına alet etti. Bundan sonra O’nun için en hayırlısı tercih ettiği siyasi yola devam etmesidir” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

 

“Biz bir partiye değil, esnafın sorunlarının çözümüne talibiz”

Yorumlar kapalı.