Bornova Belediye Başkanı Eşki, göreve hızlı başladı. Lüks çanta ve Porscheli çalışanı Temizlik İşleri’ne gönderdi

Gazeteci Erhan Gülenç'in haberine göre; eski Başkan Mustafa İduğ’un giderayak çok sayıda kişiyi işe almasına tepki gösteren Eşki, göreve gelince personeli ilk girişlerinin de yapıldığı Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde görevlendirdi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, göreve hızlı başladı. Adaylık döneminde eski Başkan Mustafa İduğ’un giderayak çok sayıda kişiyi işe almasına tepki gösteren Eşki, göreve gelince bu personelle ilgili ‘işten çıkarma’ yerine şok bir adım attı. Eşki, toplam 83 kişi olduğu belirtilen personeli ihtiyaç olan birimlere gönderirken 36’sını zaten ilk girişlerinin de yapıldığı Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde görevlendirdi.

Öte yandan Eşki, seçim öncesi İduğ’a tepki gösterirken “Masa başına 200 bin liralık çantası olan kızı koymuşlar” diyerek işaret ettiği isim olduğu belirtilen Dilan Yıldız Koç ile ilgili de aynı hamleyi yaptı. Eşki, eski Başkan Yardımcısı Yahya Yıldız’ın kızı olan Dilan Yıldız Koç, Başkanlık biriminde çalışıyordu. Eşki, işe milyonlarca liralık Porsche marka otomobille geldiği öne sürülen Dilan Yıldız Koç’u da yine işe ilk girişinin de yapıldığı Temizlik İşleri’ne gönderdi. İddialara göre, Dilan Yıldız Koç, bu duruma tepki gösterdi. Bornova Belediyesi koridorlarında Koç’un Eşki’ye “Sen beni süremezsin. Benim şoförüm bile olamazsın” diyerek istifa ettiği iddiaları konuşuluyor.

SAMİME EKTİR

Bornova Belediye Başkanı Eşki, göreve hızlı başladı. Lüks çanta ve Porscheli çalışanı Temizlik İşleri’ne gönderdi

Yorumlar kapalı.