Bornova Belediyesi Çevre gününde Vatandaşlara fide dağıttı

Bornova Belediyesi 5 Haziran Dünya Çevre Günü çerçevesinde Büyükpark’da etkinlikler düzenledi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bornovalıların büyük ilgi gösterdiği etkinlikte, atıkların geri kazanılmasının önemine dikkat çekilirken, çocukların atıklardan yaptıkları oyuncaklar ve eşyalar büyük ilgi gördü. Bornova Belediyesi’nin sebze fideleri ve çeşitli saksı bitkilerini ücretsiz olarak vatandaşlara dağıttığı etkinlikte, Bornova Belediyesi Çocuk Aktivite Merkezi’nde eğitim alan çocuklar da yaptıkları çevre duyarlılığını arttıran etkinliklerle büyüklere örnek oldu.

Bornova Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü’nün açtığı stantlarda, çevrenin korunmasına yönelik bilgilendirmeler yapıldı. Bornova Belediyesi Atık Getirme Merkezi’ne getirilen atıklardan dönüştürülen hediyelik eşyalar sergilendi.  Vatandaşlara Bornova Belediyesi fidanlığında yetiştirilen lavanta, petunya, cam güzeli çiçekleriyle zeytin fidanı ve sebze fideleri hediye edildi.

Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün çevrenin korunmasının önemini anlatan açık hava atölye etkinliklerinde çocuklar eğlenceli bir gün geçirirken büyüklere de örnek oldu.

“Daha temiz ve sürdürülebilir bir dünya için çalışıyoruz”

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, hayata geçirdikleri bütün hizmet ve projeleri çevreyi koruma anlayışıyla yürüttüklerini belirterek, “Çevremizi ve doğal dengeyi korumak tüm canlıların yaşamı için çok önemli. Biz de bu bilinçle hem çocuklarımızı bilinçlendirecek çalışmalar yapıyoruz hem de hizmetlerimizle onlara örnek oluyoruz. Daha temiz ve sürdürülebilir bir dünya için Bornovalılar olarak çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Haber Merkezi

 

Bornova Belediyesi Çevre gününde Vatandaşlara fide dağıttı

Yorumlar kapalı.