Bornova yenileniyor

Bornova Belediyesi, 2023 yılında da hız kesmedi. 2022 yılında 41 bin ton üretim ile yollarda yenileme çalışmaları yapılırken 2023 yılı içinde 60 bin ton asfalt üretimi yapıldı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bornova’da  yol sorununu ortadan kaldırma hedefiyle Asfalt Üretim Tesisi kurarak başlattığı büyük yol hamlesinde çalışmalarına devam eden Bornova Belediyesi, 2023 yılında da hız kesmedi. 2022 yılında 41 bin ton üretim ile yollarda yenileme çalışmaları yapılırken 2023 yılı içinde 60 bin ton asfalt üretimi yapıldı. 2 yıl içinde üretilen 101 bin ton asfalt ile serim ve yamalarla 72 kilometre yol yenilendi.

İlçede bulunan yolları mahalle mahalle yenileyen Bornova Belediyesi kış mevsimi için çalışmalarını hızlandırdı. Hazırlanan plan doğrultusunda hareket eden ekipler, Ekim ve Kasım aylarında Pınarbaşı, Evka 4, Karacaoğlan, Mevlana ve Yeşilova Mahallelerinde çalışmalarını sürdürdü. Asfalt serimlerinde 27.000 metre (27 km.), yama çalışmalarında ise 45.000 metre (45 km.)yol yapıldı. Asfalt çalışmaları Aralık ayı itibari ile Doğanlar ve Karacaoğlan Mahallelerinde devam edecek.

Bornova’nın ulaşım konforunu ve kalitesini arttırmak istediklerini belirten Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Kış ayları başlamadan önce çalışmalarımızı arttırdık. Vatandaşlarımızdan gelen talepleri değerlendiriyor ve ihtiyaç analizi doğrultusunda en çok sorun yaşanan yollara öncelik veriyoruz. Ekiplerimizin yaptığı planlamalar doğrultusunda diğer kurumlarla da yapılan işbirliği ile bu çalışmaları yürütmek istiyoruz” dedi.

HABER MERKEZİ

 

Bornova yenileniyor

Yorumlar kapalı.