Bornova’da kursiyerlerden muhteşem konser

Bornova Belediyesi Hobi ve Beceri Edindirme Kursları’nda yıl boyu eğitim alan kursiyerler Ayfer Feray Açık Hava Tiyatrosu’da ‘Yaza Merhaba” adıyla konser gerçekleşti.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bornova Belediyesi’nin Hobi ve Beceri Edindirme Kursuları’nda 2022 yılı Ekim ayından bu yana eğitim alan 50 kişilik Koro, “Yaza Merhaba” konserinde Bornovalıların karşısına çıktı. Koristler Şef Salih Sütoğlu yönetiminde ve 8 kişilik saz heyeti eşliğinde Türk Halk Müziğinin hepsi birbirinden güzel 27 seçme eserini başarıyla seslendirdi.

“Şu İzmir’den Çekirdeksiz Nar gelir” türküsüyle başlayan konserde solo olarak da sahneye çıkan kursiyerler dinleyenlerden tam not aldı. Hem yavaş, hem harekelitli türkülerin seslendirildi konserde kimi zaman hüzün, kimi zamanda coşku hakimdi. Ağlama “Yar”, “İnce Giyerim İnce”, Bahçe Duvarından Aştım” gibi diller düşmeyen eserlere Büyükpark içindeki Ayfer Feray açık Hava Tiyatrosu’nu dolduran Bornovalılar da eşlik etti.

“Kurslardan yediden yetmişe binlerce Bornovalı yararlanıyor”

Sadece rutin belediyecilik hizmetleriyle değil her alanda daha yaşanabilir bir kent yaratma hedefiyle çalıştıklarını belirten Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Tiyatrodan sinemaya, müzikten halk dansları ve el sanatlarına pek çok branşta düzenlediğimiz kurslardan yediden yetmişe binlerce Bornovalı yararlanıyor. Bu akşam da kursiyeleremizin muhteşem bir konserini izledik. Koromuza ve salonu dolduran Bornovalılar’a çok teşekkür ediyorum” dedi.

Haber Merkezi

 

 

Bornova’da kursiyerlerden muhteşem konser

Yorumlar kapalı.