Bornova’nın kırsal alanlarında sorun çözen sabah mesaileri

Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, sabahın erken saatlerinde başladığı mesaisinin sonuçlarını eski köy yerleşimlerinde de almaya başladı. Eksiklik ve aksaklıkları gün doğarken muhtar ve bürokratlarıyla tespit ederek hızlı çözümler üretilmesini sağlayan Başkan Eşki, kırsal mahallelerde de dönüşümü başlattı.

Bornova’nın kırsal alanlarında sorun çözen sabah mesaileri
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eğridere Mahallesi’nde, mülkiyeti Bornova Belediyesi’ne ait olan ve köy kahvesi olarak kullanılan binanın bahçe duvarı, yarattığı tehlikeyi gidermek için anında yıkılarak yeniden yapıldı. Bornova’nın kent merkezine ne yakın köy yerleşimlerinden olan, daha çok hayvancılıkla geçimini sağlayan Bornovalıların ikamet ettiği Eğridere’de iletilen diğer talepleri de alan Başkan Ekşi aciliyet sırasına göre çalışmaları başlattı.

KÖYLERE KADAR GİDEN HİZMET
Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, sorunları yerinde tespit edip, çözümleri Bornovalılarla birlikte geliştirme anlayışıyla, ilçenin eski köy yerleşimleri olan Beşyol, Çamiçi, Çiçekli, Eğridere, Gökdere, Karaçam, Kavaklıdere, Kayadibi, Laka, Sarnıç, Yaka, Kurudere’de incelemeler yapmaya başladı. Bornova’nın tüm eski köy yerleşimlerine yapacağı ziyaretleri programlayan Başkan Eşki, merkezde Bornovalıların yararlandığı hizmetlerin aynısını bu bölgelere de taşımanın gayreti içinde olduklarını söyledi.

KAYBEDECEK ZAMAN YOK
Yaptığı ziyaretlerde hem muhtarla hem de köylülerle yatırım ve hizmet talep edilen yerleri birlikte gezip incelemeler yapan Başkan Eşki, hızlı çözümler sunmak için gayret ettiklerini söyledi. Güne erken başlamalarının altında yatan nedenin de hizmetleri hızlı bir biçimde Bornovalılara ulaştırmak olduğunu söyleyen Başkan Eşki, “Güçlü bir Bornova oluşturmak için kaybedecek vaktimizin olmadığını biliyoruz. Bunun için mesai başlamadan, mesaimiz sırasında alacağımız kararları, atacağımız adımları yerinde incelemeler yaparak belirliyoruz. Bu çalışma sistemimiz tüm Bornovalılar tarafından çok beğenildi. Bu sayede çok hızlı yol katediyoruz” dedi. Başkan Eşki, Eğridere’deki kahve duvarından Çamiçi’ndeki muhtarlık binasına talepleri bekletmeden yerine getiriyoruz” diye konuştu.

SAMİME EKTİR

 

Bornova’nın kırsal alanlarında sorun çözen sabah mesaileri

Yorumlar kapalı.