Böyle giderse yakında SUSAMSIZ satarlar

35 yıldır gevrek satan Tahir Karatay, alım gücünün düşmesiyle yarım ve çeyrek satışları yaptıklarını belirterek, “Yarım ve çeyrek peynir satışına da başladık. Hesaplarımız alım gücüne göre” dedi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şevvalnur Arıkan – Kemeraltı’nda büyüdüğünü anlatan gevrekçi Tahir Karatay, fiyatların yükselip satışların düşmesiyle gevreklerde dilimleme dönemine geçtiğini aktardı. 35 yıllık gevrek satış hayatında bu dönemin daha da kötüleştiğinin altını çizen Karatay, gevrekleri bölerek satışa çıkardığını belirtirken hükümet yetkililerinin “Porsiyonları küçültün” demeçlerini eleştirerek, “Küçült küçült nereye kadar. Çeyrek gevrek ve peynire kadar düştük” dedi.

ENFLASYON DİLİMİ

Karatay, 10 yaşında kendi imkânlarıyla gevrek satmaya başladı. Evli ve iki çocuk babası Karatay, çocuklarının eğitim masraflarının da altından kalkmaya çalıştığını aktararak 35 yıldır gevrek sattığını belirtti. Karatay, İzmir’de gevrek satışından günlük ortalama 350-400 lira kazandığını işaret ederken fiyatların sürekli artması sebebiyle de çeyrek ve yarım dilim satışlarına başladığını anlattı.

Böyle giderse yakında SUSAMSIZ satarlar

Yorumlar kapalı.