Büyükşehir ana hizmet binası için plan değişikliği…

30 Ekim 2020'de meydana gelen depremde hasara uğrayan ve 2022 yılında yıkımına karar verilen İzmir Büyükşehir Belediyesinin ana hizmet binasının eski yerine yapılması için hazırlanan plan değişikliği belediye meclisinde kabul edildi.

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ANA HİZMET BİNASI İÇİN PLAN DEĞİŞİKLİĞİ
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir Büyükşehir Belediye meclisinin mayıs ayı üçüncü olağan meclis toplantısı yapıldı. Kültürpark 4 No’lu Hol’de Meclis Başkan Vekili Altan İnanç idaresinde yapılan oturumda, 30 Ekim 2020’de İzmir’de meydana gelen depremin ardından hasar aldığı için yıkılan İzmir Büyükşehir Belediyesinin ana hizmet binası için önemli bir adım atıldı. Binanın Konak Atatürk Meydanı’ndaki mevcut alanında yeniden inşa edilmesi için plan değişikliğine gidildi. Mecliste oylanan plan değişikliği, bölgenin sit alanı olması nedeniyle İzmir 1 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’na gönderilecek. Kurulun onaylaması halinde, Büyükşehir Belediyesi’nin ana hizmet binası eski yerinde yeniden inşa edilecek.

30 YAŞ ÜSTÜ KİŞİLER, ÖĞRENCİ İNDİRİMİNDEN YARARLANAMAYACAK
Mecliste, İzmirim Kart Yönetmeliği’nde ise önemli bir değişikliğe gidildi. Yönetmelik taslağına ilişkin önerge oy çokluğu ile meclisten geçti. Karara göre, toplu taşıma araçlarında yalnızca 30 yaşından gün almamış olan vatandaşların öğrenci kartları geçerli olacak. 30 yaş üstü kişiler, öğrenci indiriminden yararlanamayacak. Bu kişiler öğrenci kartlarını kullanmaya devam edebilecek, ancak kartlarından tam tarife ücreti tahsil edilecek.

BİLDİRİM KARARLARINA UYMAYANLARA YENİ KİŞİSELLEŞTİRİLMİŞ İZMİRİM KART VERİLMEYECEK
Kişiselleştirilmiş İzmirim Kartların, başkası tarafından kullanımına yönelik maddede de değişikliğe gidildi. Buna göre, bildirim yükümlülüğüne uyulmaması sebebiyle başkası tarafından kullanıldığının ilk kez belirlenmesi halinde 4 ay, ikinci kez tespit edilmesi halinde 8 ay, 3 kez ve üzerinde tespit edilmesi halinde 12 ay süre ile kartın kapatılmasına karar verildi. Bildirim kararlarına uymayanlara yeni kişiselleştirilmiş İzmirim Kart verilmeyecek.

İHA

Büyükşehir ana hizmet binası için plan değişikliği…

Yorumlar kapalı.