Büyükşehir’de WRO protokolü: İzmir ev sahipliği yapacak

Dünya Robot Olimpiyatı (WRO) 2024 Uluslararası Finali, Kasım 2024’te İzmir’de yapılacak.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sıla Arabacıoğlu/YENİ İZMİR-İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir’in ev sahipliği yapacağı Dünya Robot Olimpiyatı (WRO) 2024 Uluslararası Finali ile ilgili toplantı gerçekleştirdi. Bilim Kahramanları Derneği ile imzalanan protokol ile 90’a yakın ülkeden 600 takımdan 2 bin 500’ü aşkın katılımcı İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İZFAŞ iş birliği ile İzmir’de ev sahipliği yapılacak.

‘BAŞKA UMUT YOK’

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Derneğinizin ismi çok güzel, Bilim Kahramanları Derneği… Bilimle uğraşan gençleri kahraman olarak addetmeniz önemli. Bizim kahramanlarımız da sizlerseniz. Başka bir umut yok, başka çaremiz yok. Gençleri var olan bilimle ne kadar buluşturabilirsek o kadar aydınlık bir geleceği yaratmış olacağız. Yaptığımız iş hem kutsal hem çok kıymetli hem de biz ne yapsak az ve eksik. Biz seve seve yardımcı olacağız. Beklentilerinizin üzerinde destek vereceğimizi söyleyebiliriz. Çünkü İzmir’in bilim insanı diyebileceğimiz gençlerin talep edebileceği ekosistemi yaratmamız gerekecek. Bu süreci çok iyi planlıyoruz. Bu hikâyenin mutfağında farklı bir çalışma süreci izleyebiliriz. Bu kalan zaman dilimi içinde birçok etap planlayabiliriz. Katılımı örgütleyecek, ödüllendirecek. Kahraman olarak addetmeniz önemli. Bizim kahramanlarımız da sizlerseniz. Başka bir umut yok, başka çaremiz yok” dedi.

‘HEYECANLANDIRAN HEDEF’

Soyer, gençlerin bilimle ne kadar buluşturabilirse o kadar aydınlık bir geleceği yaratmış olunacağını dile getirerek, “Yaptığımız iş hem kutsal hem çok kıymetli hem de biz ne yapsak az ve eksik. Biz seve seve yardımcı olacağız. Beklentilerinizin üzerinde destek vereceğimizi söyleyebiliriz. Çünkü İzmir’in bilim insanı diyebileceğimiz gençlerin talep edebileceği ekosistemi yaratmamız gerekecek. Bu süreci çok iyi planlıyoruz. Bu hikâyenin mutfağında farklı bir çalışma süreci izleyebiliriz. Bu kalan zaman dilimi içinde birçok etap planlayabiliriz. Katılımı örgütleyecek, ödüllendirecek ve bir sonraki etaba onları hazırlayacak. 2024 Kasım final tarihine, o sürede, ülkenin her yerinden gençleri buraya getirebilecek ara etaplar düzenleyebiliriz. Bizi çok heyecanlandıran bir hedef bu. İzmir olarak buna layık olmak için İzmir’in adına yakışır bir profil için bütün gücünüzle yanınızda olacağız. Yaptığınız iş çok kıymetli, çok kutsal, bizde İzmir Büyükşehir Belediyesi sizin yan yana yürümeye hazırız ve devam edeceğiz” diye konuştu.

Bilim Kahramanları Derneği Genel Başkanvekili Gökhan Malkoç da Başkan Soyer’e “Yerel yönetimlerin desteği çok kıymetli bu desteği genelde yerel yönetimden çok alamıyoruz. Burada karşılandığımız gibi başka bir yerde karşılanmıyoruz. Bu bizim için çok anlamlı. Bu işin çok anlamlı ve önemli olduğunun altını çizmeliyiz. Bu ülkede daha iyi bir koşulda yaşamamızın tek yolu bilimle çocuklarımızı bir arada tutmak olur. Biz çok fazla teşekkür etmeyi bilen toplum değiliz. Size çok teşekkür ederiz” diye konuştu.

Büyükşehir’de WRO protokolü: İzmir ev sahipliği yapacak

Yorumlar kapalı.