CHP Lideri Özgür Özel: Psikolojik iktidar bir kez daha bize geçecek

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, Antalya'da düzenlenen CHP 28. Dönem 1. Çalışma ve Değerlendirme Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Özel, partisinin Antalya’daki oy oranı ve belediye sayısını artıracağına inandığını ifade ederken, yerel seçimlerle birlikte Türkiye’de psikolojik iktidarın bir kez daha muhalefetin eline geçeceğini söyledi.

“Beş yıl önceki belediyelerimizi aynen korursak, üstüne yeni belediyeler alırsak, oyumuzu artırırsak, moralimizi yükseltirsek Türkiye’de psikolojik iktidar bir kez daha bize geçecek” diyen Özel, kentteki yüksek kira fiyatlarına dikkat çekerek, devlet memurlarına kira desteği verilmesi gerektiğini belirtti.

Yargıdaki krize dikkat çeken Özel, “Gezi’de hepimiz vardık. Gezi’yi sahipleniyoruz, Gezi’de yatanlar bizim yerimize yatmaktadır. Bunun hesabını sana günü gelince soracağız Recep Tayyip Erdoğan” dedi.

Yerel seçimlerde İYİ Parti ile ittifak olup olmayacağına yönelik sorulara yanıt veren Özel, İYİ Parti’nin pazartesi günü (4 Aralık) gerçekleştirilecek olan Genel İdare Kurulu toplantısına işaret etti. Çıkacak her karara saygı göstereceklerini ifade etti ve işbirliği kararı çıkmasını temenni ettiğini belirtti.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Antalya’daki kampta, yargı krizi, yerel seçim gündemi ve partinin yol haritası üzerine çalışmalar gerçekleştirilecek. Toplantı 2 gün sürecek.

Haber Merkezi

 

CHP Lideri Özgür Özel: Psikolojik iktidar bir kez daha bize geçecek

Yorumlar kapalı.