CHP Torbalı’da beyaz liste kritik eşiği aştı

Cumhuriyet Halk Partisi Torbalı İlçe Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen delege seçimlerinde, yüzde 50'yi daha şimdiden aşan beyaz liste, kritik eşiği geçerek erken bir zafer ilan etti.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhuriyet Halk Partisi Torbalı İlçe Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen delege seçimleri hafta sonu yedi mahallede daha seçimlerini tamamladı. Çaybaşı, Yeni Mahalle, Mustafa Kemal Atatürk, Eğerci, Şehitler, Arslanlar mahallelerinde beyaz liste seçimi kazanırken beraberlikle sonuçlanan Taşkesik mahallesinde ise kura çekimi ile mavi liste kazanmış oldu.

Torbalı’da belirlenecek olan 400 delegeden 231’i beyaz listeden seçilmiş oldu. Mavi liste ise 2 delegede kaldı. Yüzde 50’yi daha şimdiden aşan beyaz liste, kritik eşiği geçerek erken bir zafer ilan etti.

CHP Torbalı’da delege seçim maratonu altıncı gününde Çaybaşı, Yeni Mahalle, Mustafa Kemal Atatürk, Eğerci, Şehitler, Arslanlar ve Taşkesik Mahalleleri seçimleriyle devam etti. Övünç Demir liderliğindeki Beyaz Liste, 7 mahallenin altısında tek liste olarak girdiği seçimlerde 18 delege daha kazanmayı başardı. Taşkesik’te iki listenin yarıştığı seçimde beraberlik çıktı. Delegenin belirlenmesi için kura çekimi yapılırken kura çekiminin kazanını ise Mesut Güler’in hazırladığı Mavi Liste oldu. Öte yandan bugüne kadar yapılan seçimlerde beyaz liste 231 delege ulaşırken, mavi liste ise 2 delege çıkarabildi.

Hasan Demir

CHP Torbalı’da beyaz liste kritik eşiği aştı

Yorumlar kapalı.