CHP’de yeni MYK ilk kez toplandı: Kongre süreci başlıyor

CHP'de yeni oluşturulan MYK'nin ilk toplantısı bugün yapıldı. Toplantının ardından CHP Sözcüsü Faik Öztrak, kongre sürecinin bugün itibarıyla başlatıldığını açıkladı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP’nin yeni MYK’si, ilk toplantısını bugün partinin genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderliğinde yaptı.

CHP Genel Merkezi’nde yeni MYK’nin ilk toplantısını değerlendiren Öztrak, yeni MYK’nin yeni uzmanlardan oluştuğunu söylerken yaş ortalamasının 49 olduğuna dikkat çekti.

“KONGRE SÜRECİNİN BAŞLATILMASINA KARAR VERDİK”

PM toplantısından bahseden Öztrak, “Kongreler sürecinin bugün başlatılmasına ve
mevzuattaki asgari süreler dikkate alınarak hızla tamamlanmasına karar verdik” diye konuştu.

Parti örgütlerinin ‘tazeleneceğini’ belirten Öztrak, parti tüzüğünün tüzüğümüzün bazı maddelerinde parti örgütünün taleplerini dikkate alacak bir değişiklik yapılması için komisyon kurulacağına da karar verildiğini söyledi.

Yaklaşık 9 ay sonra yapılacak yerel seçimlere de değinen Faik Öztrak, “Partimize yerel yönetim seçimlerinde büyük bir başarı yaşatması için gereken her türlü çabayı göstereceğiz” dedi.

“CAN ATALAY HUKUKSUZCA HAPİSTE TUTULYOR”

TİP’ten Hatay Milletvekili seçilmesine rağmen cezaevinde tutulmaya devam edilen Gezi tutuklusu Avukat Can Atalay’ın durumundan da bahseden Öztrak, Atalay’ın derhal serbest bırakılması çağrısında bulundu:

“Seçilmiş bir milletvekili bugün hukuksuzca, hakkında kesin karar olmadan hapiste tutuluyor. Genel Başkanımızın da belirttiği gibi, bu sadece Can Atalay’ı değil, ona oy veren tüm insanları tutuklamak anlamına gelir. Saray’ı da Saray’ın hakimlerini de uyarıyoruz: Bu topluma daha fazla zarar vermeyin, adaletteki erozyonu durdurun. Milletin vekil seçtiği Can Atalay’ı, milletin iradesini derhal serbest bırakın.”

Gezi Davası kapsamında aldığı 18 yıl hapis cezası nedeniyle Marmara Cezaevi’nde tutulan Atalay’ın mazbatası, 25 Mayıs tarihinde avukatları tarafından alındı ve hemen ardından Atalay’ın tahliyesi için Yargıtay’a başvuruda bulunuldu.

Yargıtay, yapılan başvuruya hâlâ yanıt vermezken TİP Milletvekili Can Atalay henüz tahliye edilememesi sebebiyle görevine başlayamadı.

HABER MERKEZİ

CHP’de yeni MYK ilk kez toplandı: Kongre süreci başlıyor

Yorumlar kapalı.