Çocuk Ressamların Sergisi

Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde 45 çocuğun yaptığı resimleri sergileyen Atölye Alart çocukları ödüllendirdi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Farklı sanat dallarında eğitim veren, ancak, resmi ana dal olarak seçen Atölye Alart, 2 yaşından, 103 yaşına kadar pek çok öğrenciye sahip. Yıl boyunca 45 minik öğrencinin hazırladığı tablolar, resim severlerle buluştu. Atölye Alart, çocukları sanatla tanıştırmak ve yeteneklerini keşfetmek için farklı dallarda eğitimler veriyor. Resim, yaratıcı drama, satranç, kodlama ve dans eğitimleri ile çocukların hangi sanat alanına ilgisi olduğunu ortaya çıkarmasıyla ünlü Atölye Alart’ın çocuk ressamları, çabalarının karşılığını Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde düzenlenen sergide aldı. 45 çocuk ressamın yaklaşık 750 tablosu sanatseverlerle buluştu. Serginin açılış töreninde çocuk ressamlar madalya ile ödüllendirildi.

Alart Sanat Atölyesi işletmecisi Begüm Ergün ile Resim Öğretmeni Ekin Yetkinoğlu’nun ev sahipliğinde açılan sergide, ilk kez eserlerinin sergilenmesinin gururunu yaşayan çocuklar kadar anne-babalar ve öğretmenler de duygusal anlar yaşadı.

Begüm Ergün ve Ekin Yetkinoğlu, serginin açılışında yaptıkları konuşmada, çocuklarıyla gurur duyduklarını belirterek, “Bir yıl boyunca onların içindeki resim aşkını, yeteneğini yakından gözlemledik. Bu emeklerin karşılığını burada hep birlikte alıyor olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” derken, gözyaşlarını tutamadılar.

Haber Merkezi

 

Çocuk Ressamların Sergisi

Yorumlar kapalı.