Cübbeli Ahmet, Mansur Yavaş’a hakaretten ifade verdi

Kamuoyunda "Cübbeli Ahmet" olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Mansur Yavaş’a hakaret ettiği gerekçesiyle Beykoz’da ifade verdi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kamuoyunda “Cübbeli Ahmet” olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Mansur Yavaş’a hakaret ettiği gerekçesiyle Beykoz’da ifade verdi. Ünlü, ifadesi sonrası yaptığı açıklamada, “İfademizi verdik. Maksadımız Mansur Bey’e hakaret değil ancak orada HDP lafları geçmiş, o kelimeleri diğer kelimeler ile yan yana getirince Mansur Bey’e hakaret gibi anlaşılıyor” dedi.
Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın bir mitinginde İHA ve SİHA’lar hakkında yaptığı konuşmaya ilişkin açıklamalarda bulunmuştu. Mansur Yavaş, kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle Ünlü hakkında şikayette bulundu. Ahmet Ünlü, tebliğ gelmesi üzerine bugün Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde ifade verdi.
İfadesinin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Ünlü, “Ankara Belediye Başkanı Mansur Yavaş seçimden önce bir konuşma yaptı. Bu konuşmasında, ‘Anadolu gemisi şu anda İzmir’e geldi, 15’inde gemi gidecek. İHA’lar SİHA’lar artık konuşulmayacak, seçime mi gidiyoruz savaşa mı gidiyoruz belli değil’ gibi ifadeler kullanmıştı. Bunun üzerine ben de yaptığım bir konuşmada bunu tenkit mahiyetinde çok şaşırdığımı belirttim. Ekrem İmamoğlu’nun HDP ile v.s. bazı irtibatlarını görüyoruz, okuyoruz ama Mansur Bey Ülkücü kökenli biliyoruz. Ülkücü kökenli olduğu için bu gibi milli meselelerde hassas olur” dedi.
Mansur Yavaş’ın İHA’yı yapanlardan duacı olması gerektiğini ifade eden Ünlü, “Siyasette insanlar birbirlerini tenkit eder konuşur ama milli meseleleri böyle yapmaz diye düşündüğüm için bu kadar senedir de onun hakkında hiçbir şey konuşmamaya dikkat ettim. Ancak bunu haberlerde izleyince çok müteessir oldum. Daha sonra bir konuşma yaptım. ‘Savaşa mı gidiyoruz?’ Zaten savaşın içindeyiz dedim. 40 senedir savaştayız, etrafımız sarılmış. Senin bunun şuurunda, bilincinde olman lazım. Anadolu gemisi dediği şey, İHA’ların, SİHA’ların sergilendiği bir gemi. İHA, SİHA başarımız var. Bu hususta bayağı terörle mücadelede mesafe kat ettik. Senin bundan memnun olman lazım, yapanlara duacı olman lazım” şeklinde konuştu.

İHA

Cübbeli Ahmet, Mansur Yavaş’a hakaretten ifade verdi

Yorumlar kapalı.