Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Fatih Terim fonu hakkında ilk yorum

Son dönemde gündemden düşmeyen Fatih Terim Fonu olarak bilinen ve yüksek fon vaadiyle dolandırılan futbolculara ilişkin bir değerlendirmede bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu konularla ilgili kararlar inanıyorum ki yargı tarafından en ideal şekilde verilecektir. Buradan sakınma diye bir şey söz konusu değil. Bu olayda adı geçen şüphelilerle ilgili araştırmalar devam ediyor. Futbolcu arkadaşlarla ilgili de aynı şekilde süreç devam ediyor" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Fatih Terim fonu hakkında ilk yorum
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Birleşik Arap Emirlikleri ziyareti dönüşünde uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fatih Terim Fonu adıyla bilinen vurgunla ilgili konuştu. Erdoğan, “Bu konularla ilgili kararlar inanıyorum ki yargı tarafından en ideal şekilde verilecektir. Buradan sakınma diye bir şey söz konusu değil. Bu olayda adı geçen şüphelilerle ilgili araştırmalar devam ediyor. Futbolcu arkadaşlarla ilgili de aynı şekilde süreç devam ediyor” ifadelerini kullandı.

“KISA ZAMANDA NETİCE ALACAĞIZ”

Erdoğan, konuyla ilgili açıklamasında “Türkiye hukuk devletidir ve kim hukuksuzluk yapıyor ise cezasını çeker. Konu yargıdadır ve yargı bununla ilgili gerekli araştırmasını yapmaktadır. Vatandaşlarımızın kolay para vaadiyle, kısa zamanda yüksek kar sunan dolandırıcıların türlü tuzaklarına düşmemelidir. Devlet tabii ki bunların peşindedir ve oyunları bozmaktadır. Ancak bu illegal fon vaatlerine, yasal olmayan yollarla elde edileceği söylenen karlara karşı halkımız çok dikkatli olmalıdır. Bu konularla ilgili kararlar inanıyorum ki yargı tarafından en ideal şekilde verilecektir. Buradan sakınma diye bir şey söz konusu değil. Bu olayda adı geçen şüphelilerle ilgili araştırmalar devam ediyor. Futbolcu arkadaşlarla ilgili de aynı şekilde süreç devam ediyor. Bankanın en üst düzey yöneticileri ile ilgili de şu anda bütün soruşturmalar devam ediyor. Öyle zannediyorum ki kısa zamanda burada da inşallah neticeleri alacağız” ifadelerine yer verdi.

 

Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Fatih Terim fonu hakkında ilk yorum

Yorumlar kapalı.