Daha güzel bir Karşıyaka için kollar sıvandı

Karşıyaka Belediyesi, sokak, kaldırım, park ve su kanallarını Örnekköy Şantiye Tesislerinde kendi imkanlarıyla ürettiği parke taşı, bordür, kanaletlerle yeniliyor.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Karşıyaka’yı daha çağdaş bir görünüme kavuşturmak ve sürdürülebilir bir altyapı için aralıksız çalışan Karşıyaka Belediyesi, sokak, kaldırım, park ve su kanallarını Örnekköy Şantiye Tesislerinde kendi imkanlarıyla ürettiği parke taşı, bordür, kanaletlerle yeniliyor.

Belediye kendi tesislerinde ürettiği malzemeler sayesinde hem zaman hem de bütçe tasarrufu sağlıyor.

3 1

Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, “Karşıyaka’mızın daha yaşanabilir ve altyapısı güçlü bir kent olması için aralıksız çalışıyoruz. Yol, kaldırım ve park gibi alanlarda yenileme işleri için ihtiyaç duyduğumuz malzemeleri kendimiz üreterek tasarruf sağlıyoruz” dedi.

Karşıyaka’nın daha yaşanabilir, erişilebilir bir kent olmasını sağlamak için aralıksız çalışan Karşıyaka Belediyesi, ihtiyaç duyduğu parke taşı, bordur, kanalet gibi malzemeleri kendi imkanlarıyla, Örnekköy Şantiye Tesislerinde üretiyor. Bu sayede hem ürün kalitesi artıyor hem de maliyet en aza çekilmiş oluyor.

5

Binlerce Metrekare Parke Üretildi

Ulaşım Müdürlüğü ekipleri, yıl boyunca sürdürdüğü çalışmalar kapsamında 2023 yılının ilk yarısında 19 bin 723 metrekare beton-kilit parke döşedi; sokak aralarında, parke taşlarının yanı sıra, kanalet ve bordürler de yenilendi. 4 bin 452 metrekare kilit parke, 889 metrekare star parke, 3 bin 340 adet yağmur oluğu, 2 bin 604 adet yol bordürü üretilerek sokaklar yenilenmiş oldu.

11

“Aralıksız çalışıyoruz”

Karşıyaka’nın daha yaşanabilir bir kent olması için hiç ara vermeden çalıştıklarını belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, “Cadde, sokak ve kaldırımlarımızı yeniliyor, yeşil alan, spor alanlarını artırarak kentlilere nefes alacakları ortamlar oluşturmak için çalışıyoruz. Özellikle yol yapımında daha kaliteli ve uygun malzeme temini için Örnekköy Şantiye Tesislerinde bulunan üretim kapasitemizi kullanıyoruz. Karşıyaka’mızın daha yaşanabilir ve altyapısı güçlü bir kent olması için aralıksız çalışıyoruz. Yol, kaldırım ve park gibi alanlarda yenileme işleri için ihtiyaç duyduğumuz malzemeleri kendimiz üreterek bütçe, zaman ve işgücü tasarrufu sağlıyoruz” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

Daha güzel bir Karşıyaka için kollar sıvandı

Yorumlar kapalı.