Daha kaç kişinin ölmesi gerekiyor?

Geçtiğimiz hafta gerçekleşen trafik kazasında gencecik bir insan yaşamını yitirmesine rağmen Torbalı Pamukyazı'da bulunan şeritler arasındaki geçiş yolu hala kapatılmadı. Birileri 500 metre ilerideki kavşağı kullanmak istemediği için insanlar ölüyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz hafta gerçekleşen trafik kazasında gencecik bir insan yaşamını yitirmesine rağmen Torbalı Pamukyazı’da bulunan şeritler arasındaki geçiş yolu hala kapatılmadı. Yaşanan kazaya rağmen bazı sürücülerin U dönüşü yasaktır tabelasına rağmen dönmeye devam ettiği görüldü. Vatandaşlar ise geçişi kapatmayan Karayolları Bölge Müdürlüğü’ne “Daha kaç kişinin ölmesi gerek” diyerek tepki gösterdi.

SİYASETÇİLER BASKI YAPARAK AÇTIRMIŞTI

İzmir – Aydın Karayolu üzerinde bulunan Torbalı’nın Pamukyazı mevkiindeki yolun çift şeride çıkarılmasının ardından Karayolları Genel Müdürlüğü yönetmeliklerine uygun olarak geliş – gidiş yolu bir birinden ayrılmıştı. Ancak bölgede yaşayan bazı kişiler yalnızca 500 metre ilerideki kavşaktan dönmemek için iki yön arasına bir geçiş açılmasını talep etmiş, bazı siyasetçiler 3 – 5 oy uğruna Karayolları Bölge Müdürlüğü’ne baskı yaparak uygunsuz geçişi açtırmıştı.

500 METRE İLERİDEKİ KAVŞAĞI KULLANMAK İSTEMEYENLER YÜZÜNDEN İNSANLAR ÖLÜYOR

Geçtiğimiz hafta yalnızca 500 metre ilerideki kavşağı kullanmak yerine uygunsuz dönüş yapmak isteyen bir TIR’a çarpan Delil Süer isimli genç bir vatandaş, aracının içerisinde sıkışarak yaşamını yitirmişti.

Hasan Demir

Daha kaç kişinin ölmesi gerekiyor?

Yorumlar kapalı.